Site icon GEO Polityka

„W Kijowie odbędzie się wystawa fotografii zmarłego bohatera Denisa Kriwoja „Walka o swój krajobraz”

Denis zmarł w maju 2023 roku pod Bachmutem, ratując rannych braci.

W Kijowie odbędzie się wystawa fotografii fotografa Denisa, który zginął w wojnie Krzywowojskiej “Walcz o swój krajobraz”.

Informowano o tym na stronie internetowej ukraińskiego PEN.

Denis Krivoy zajmował się fotografią krajobrazową i reportażową, opanował fotografię zwierząt i fotografię lotniczą. Jego prace ukazały się w National Geographic.

Denis zginął w maju 2023 roku pod Bachmutem, ratując rannych braci.

Wernisaż wystawy – 7 lutego o godzinie 18:00 w przestrzeni Kijowa PEN Ukraina (ul. Łukjanowska, 14a). Na wystawie zaprezentowane zostaną prace z cykli „Piękno Bużskiego Gardu” i „Mosty Kijowskie”.

„Piękno Bużskiego Gardu”poświęcony parkowi narodowemu w pobliżu wsi Migiya w obwodzie mikołajewskim, który był jednym z ulubionych miejsc Denisa Krivoya. Tam ukształtował się jako fotograf i dorastał jako osoba.

„Mosty Kijowskie” – mała seria fotografii ukazujących piękno mostów Południowego i Darnickiego.

Wydarzenie poprowadzi pisarka i badaczka kultury Sasha Dovzhik. W otwarciu wystawy wezmą udział żona Denisa Kriwoja Galina Wołgina, dyrektor parku narodowego Ogród Bugskiego Władysław Artamonow (online), prezydent PEN Ukraina Władimir Ermolenko i fotograf Aleksander Niestierowski.

Wystawa odbywa się z udziałem przy wsparciu fundacji charytatywnej SYAO, którą założyła żona Denisa Krivoya, Fundacja prowadzi aukcje i sprzedaż dzieł Denisa, a dochód przekazuje na pomoc jego oddziałowi. Podczas wystawy zwiedzający będą mieli możliwość zakupu fotografii, a dochód przeznaczony zostanie także na zbiórkę pieniędzy na rzecz tej jednostki.

Wstęp jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

Dzieła Denisa Krivoya można oglądać do 7 kwietnia.

lb.ua

Exit mobile version