Site icon GEO Polityka

Owoc, który ratuje serce i naczynia krwionośne: po prostu jedz go codziennie

Twitter LinkedIn VK

Taką informację przekazało Radiotrek, podaje URA-Inform.  

Banany są uważane za jeden z pokarmów najkorzystniejszych dla układu sercowo-naczyniowego. Zawierają dużą ilość potasu, który może normalizować ciśnienie krwi. Stosując go regularnie, można znacznie wzmocnić naczynia krwionośne.

„Jednocześnie wystarczy jeść tylko jednego banana dziennie jako deser. Należy to robić regularnie, wtedy obciążenie układu sercowo-naczyniowego zostanie znacznie zmniejszone” – zauważają lekarze.

Banan to także produkt wysokowęglowodanowy, dlatego może dać impuls siły na cały dzień. Jednocześnie zawarte w nim węglowodany są prawidłowo wchłaniane przez organizm, nie powodując przy tym negatywnych konsekwencji w postaci silnego uwalniania insuliny do krwi, tworzenia się „luźnych” substancji; tłuszcz podskórny itp.

Lekarze ostrzegają, że z owocami muszą uważać tylko osoby chore na cukrzycę. Banany mają dla nich za dużo cukru. Istnieje jednak wyjście. Lekarze zapewniali, że banany można łatwo zastąpić grejpfrutami.

Przypomnijmy, że już wcześniej mówiono, że o wielu problemach można zapomnieć – lekarze wymieniali powody codziennego jedzenia cytryn.

Źródło informacji

Exit mobile version