Site icon GEO Polityka

Nie tylko Załużny: Zełenski mówił o dymisji naczelnego dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy

Przywódca państwa ukraińskiego Władimir Zełenski odniósł się do informacji o prawdopodobnym zwolnieniu Walerego Załużnego. Ponadto Prezydent Ukrainy mówił także o ponownym wyznaczeniu kierunku przywództwa kraju.

0 0

Zdjęcie – Liga.net

Jak podaje NBN, ukraiński przywódca mówił o tym w wywiadzie dla włoskiej telewizji Rai1.

Tak więc, kiedy Zełenski był poproszony o komentarz w sprawie doniesień medialnych o rezygnacji Załużnego Prezydent Ukrainy powiedział, co następuje:

Gdy o tym mówimy, mam na myśli rotację całego szeregu liderów rządów, a nie tylko jednego sektora, np. jako wojsko. Myślę o tej wymianie, ale nie można powiedzieć, że wymieniliśmy tu jedną osobę. Przecież jeśli mamy chęć zwycięstwa, to musimy wszystkich popchnąć w tym samym kierunku, musimy być przekonani o zwycięstwie, nie możemy rozpaczać, poddawać się, potrzebujemy odpowiedniej, pozytywnej energii… Dlatego też uważam, że mówię teraz o ponownym uruchomieniu, zastąpieniu, mam na myśli coś poważnego, co dotyczy nie jednej osoby, ale całego kierunku przywództwa kraju.

Jednocześnie Prezydent Ukrainy dodał, że „To sprawa ludzi, którzy powinni rządzić Ukrainą. Oczywiście jest to restart, nowy początek.”

Przypominamy, że pisaliśmy już wcześniej, że Załużny ogłosił trzy główne cele Sił Zbrojnych Ukrainy na rok 2024.

nbnews.com.ua

Exit mobile version