Site icon GEO Polityka

Małżeństwo wideo: jakie know-how oferuje aplikacja Diya?

Z okazji 4. rocznicy powstania aplikacji mobilnej Diya wicepremier ds. transformacji cyfrowej Michaił Fiodorow zapowiedział nową usługę. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie funkcji, dzięki której możliwe będzie zawarcie małżeństwa online za pomocą komunikacji wideo – mówi WomanEL.

Małżeństwo wideo. Źródło: Instagram

Jak zauważył wicepremier, usługa będzie bezpieczna, a zawarcie związku małżeńskiego będzie możliwe po kilku etapach weryfikacji. Dzięki małżeństwom online personel wojskowy będzie mógł zawrzeć związek małżeński na odległość.

Walentynkowa kropla diamentu: nowa linia biżuterii Guzemy na Walentynki ASAFATOV i jego cicha premiera: słuchanie nowego akustycznego utworu

W „Diya” można po prostu wziąć ślub za pośrednictwem wideo. Będzie dość zaawansowany technologicznie. Nie będę spoilerować, ale będzie wiele interesujących części tego procesu

wyjaśnił Fiodorow.

Teraz możesz złożyć wniosek online o rejestrację małżeństwa na portalu Diya. Wcześniej, aby złożyć wniosek, trzeba było udać się do DRATSS, teraz możesz to zrobić w „Diii” kilkoma kliknięciami i wybrać miejsce, godzinę i format uroczystości.

Małżeństwo będzie możliwe online. Źródło: Instagram

Plany na 2024 rok obejmują również uruchomienie „Diya.Office”, osobnego serwisu dla urzędników, aplikacji edukacyjnej „Mriya” wykorzystującej technologie sztucznej inteligencji oraz usługi odpraw celnych.

Wcześniej „Diya” położyła się podczas ogólnokrajowych selekcji: w sieci eksplodowało memami.

Źródło informacji

Exit mobile version