Site icon GEO Polityka

Cauvo Capital podało, że sprzedaż Apple w Chinach gwałtownie spadła w kwartale.

Twitter LinkedIn VK

To największy spadek od wakacji 2018, zauważają eksperci brokera Cauvo Capital. Uczestnicy rynku obawiają się, że technologiczny gigant traci swoje udziały w Państwie Środka, które odpowiadają za około 20% jego sprzedaży.

Spadek wyników Apple w Chinach był bardzo poważny i zniekształcił dobre wyniki (w szczególności ogólny wzrost sprzedaży po raz pierwszy od roku). Od kilku miesięcy pojawiają się dowody na to, że firma stoi przed coraz większymi wyzwaniami na chińskim rynku.

Jesienią ubiegłego roku chińskie władze wprowadziły zakaz używania iPhone'ów i telefonów komórkowych innych zagranicznych marek w godzinach pracy dla pracowników rządowych z kluczowych struktur. Huawei przedstawił telefon Mate 60 Pro, zapowiadany jako rywal produktów Apple. Ten ostatni na początku tego roku po raz pierwszy od dłuższego czasu wprowadził na terytorium Chin program rabatowy, obniżając cenę iPhone'a 15 o 70 dolarów.

Rynek chiński jest ważny dla Amerykańska korporacja na trzecim miejscu w strukturze swoich przychodów, a także bazy produkcyjnej (duża część jej produktów montowana jest w fabrykach w tym konkretnym kraju), recenzje analityków na temat notatki Cauvo Capital. Poza tym populacja Państwa Środka liczy 1,4 miliarda ludzi, a wśród nich rośnie klasa średnia, co stwarza doskonałe perspektywy rozwoju na tym rynku.

Apple nie spodziewa się znaczącego wzrostu sprzedaży smartfonów w bieżącym kwartale

Kierownictwo firmy stwierdziło, że w dalszym ciągu bezwarunkowo wierzy w Chiny. Według dyrektora generalnego firmy jest on niezwykle optymistyczny, jeśli chodzi o Niebiańskie Imperium, jeśli mówimy o sytuacji w dłuższej perspektywie. Dyrektor finansowy korporacji powiedział, że branża smartfonów w Chinach ma największą siłę konkurencyjną na świecie.

Kwartalne przychody Apple wzrosły o 2% do 119,58 miliardów dolarów. Z tej kwoty iPhone przypadł na 69,7 miliarda dolarów (wzrost o 6% rok do roku). W tym samym czasie sprzedaż iPadów spadła o ponad jedną czwartą i wyniosła 7,02 miliarda dolarów. Sprzedaż sprzętu przenośnego i akcesoriów spadła o 11,3%, do 11,95 miliarda dolarów.

Firma Apple już wcześniej informowała, że ​​wzrost sprzedaży smartfonów w bieżącym kwartale będzie słabszy niż prognozy analityków. Oczekiwania co do wyników korporacji zostały zrewidowane już 3 miesiące temu i teraz eksperci cauvocapital.com twierdzą, że przyszedł czas na powtórzenie tej operacji.

Źródło informacji

Exit mobile version