Site icon GEO Polityka

Budanow wezwał rząd Kanady do dostarczenia Ukrainie wycofanych ze służby rakiet CRV7, – Global News

Obecnie w składzie amunicji Kanadyjskich Sił Zbrojnych przechowywanych jest ponad 83 tysiące rakiet szturmowych CRV7.

dla kanadyjskich rakiet CRV7

Przewodniczący Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Cyryl Budanow w rozmowie z Global News powiedział, że Ukraina zwróciła się do Kanady o przekazanie dziesiątek tysięcy wycofanych ze służby rakiet CRV7 oczekujących na zniszczenie w bazie wojskowej w Saskatchewan.

Pomogłoby to Ukrainie w walce z wojskami rosyjskimi i oszczędziłoby kanadyjskim podatnikom kosztów ich zniszczenia, powiedział Kirill Budanow.

„Mamy nadzieję, że będzie to zwycięska sytuacja” – podkreślił.

Obecnie w magazynie amunicji sił kanadyjskich w Dundurn, na południe od Saskatoon, przechowywanych jest ponad 83 000 rakiet szturmowych CRV7. Kanada już ich nie potrzebuje i wybrała prywatnego wykonawcę, aby je zniszczyć.

Zasubskrybuj nasz kanał na Youtube

Jednocześnie Ukraina pilnie ich potrzebuje jako dostaw amunicji dla Obrony Siły maleją.

Kirill Budanov powiedział, że CRV7 będzie używany zarówno w ukraińskich helikopterach szturmowych, jak i w wyrzutniach naziemnych do niszczenia rosyjskich czołgów i artylerii.

Ukraina omawiała tę kwestię z Kanadą, ale wciąż oczekuje na decyzję.

>

Kanadyjscy urzędnicy oświadczyli, że rozważają tę prośbę, ale ostrzegli, że CRV7 mają już dziesięć lat i mogą stać się niestabilne, co czyni je niebezpiecznymi w użyciu i transporcie.

Jednak ukraińscy urzędnicy mówią, że tak zostali osamotnieni i skłonni do podejmowania ryzyka, ponieważ byli przyzwyczajeni do pracy ze starą amunicją, taką jak CRV7.

Możliwe, że około 8 000 kanadyjskich rakiet jest w nieskazitelnym stanie, a niektóre nadal są wyposażone w głowice bojowe. Pociski, które nie będą już działać, zostaną rozebrane na części w celu wykorzystania w ukraińskim programie dronów.

Chociaż Kanada używała CRV7 w samolotach takich jak CF18, Budanov powiedział, że Ukraina posiada naziemne wyrzutnie zdolne do z nich ogień. Tym samym rakiety będą używane jako odpowiednik artylerii polowej.

lb.ua

Exit mobile version