Site icon GEO Polityka

Kiedy i jak zmienią się taryfy za energię elektryczną na Ukrainie: prognoza ekspertów

W naszym kraju nadal obowiązuje częściowe moratorium na podniesienie kosztów usług komunalnych, wprowadzone po masowej inwazji na Federację Rosyjską, nie przeszkadza to jednak rządowi w zmianie taryfy za energię elektryczną od czasu do czasu, a wcale nie w mniejszym stopniu.

11 0

Foto – minfin.com.ua

O wolumie, jak prawdopodobnie wzrosną taryfy za prąd po zakończeniu bieżącego sezonu grzewczego, pisze NBN, powołując się na opinię szefa Zarządu Związku Utility Consumers, Oleg Popenko, wyd. 24-Channel.

Według Popenko podwyżka cen energii elektrycznej odbędzie się w 2 etapach: pierwsza podwyżka planowana jest na okres od 1 maja do czerwca 1, a II podwyżka – od 1 października do 1 listopada.

Należy zauważyć, że w chwili obecnej stawka za energię elektryczną dla odbiorców domowych na Ukrainie wynosi 2,64 hrywna/kWh, wtedy wkrótce koszt energii elektrycznej wzrośnie w następującej kolejności:

Wcześniej nasz portal informował, że Ministerstwo Energii udzieliło odpowiedzi, czy na Ukrainie spodziewane są podwyżki taryf dla  prąd.

nbnews.com.ua

Exit mobile version