Site icon GEO Polityka

DZ Bank uruchomi pilotażowy projekt dotyczący handlu kryptowalutami: co nowego na rynku

Najważniejsze na rynku kryptowalut.

Niemiecki bank DZ Bank uruchomi pilotażowy projekt handlu kryptowalutami

Duża grupa bankowa DZ Bank Group planuje uruchomić pilotażowy projekt dotyczący handlu kryptowalutami w 2024 roku. O tym informuje Bloomberg, podając link do danych od przedstawiciela banku.

Jak zauważył Suad Benkredda, członek zarządu Grupy DZ Bank, grupa finansowa chce udostępnić szereg aktywów cyfrowych klientów detalicznych.

„W tym roku wejdziemy w fazę pilotażową detalicznego handlu kryptowalutami z pierwszymi bankami spółdzielczymi. Będą mogli przetestować ten proces na swoich klientach” – powiedział.

Nakreślony wcześniej plan partnerstwa dla DWP Banku uległ zmianie. Tymczasem przedstawiciel banku nie ujawnił nazwy nowego partnera projektu. Oczekuje się, że DZ Bank będzie oferował handel aktywami cyfrowymi bez konieczności uzyskiwania dodatkowych zezwoleń i rekomendacji.

„Według firmy audytorskiej Genoverband co drugi bank chciałby zaoferować swoim klientom takie rozwiązanie” – Bencredda zauważono.

Według informacji na oficjalnej stronie DZ Bank zarządza aktywami o wartości 627 miliardów euro.

Ukraiński poseł ludowy był podejrzany o sprzeniewierzenie kryptowalut o wartości 24 milionów hrywien< /h3>

NABU i SAPO zgłosiły podejrzenia deputowanemu ludowemu Ukrainy, który w deklaracji na rok 2020 rzekomo podał fałszywe informacje na temat posiadania kryptowaluty.

O kim mówimy, nie podano, ale według informacji medialnych: mówimy o członku frakcji Sługa Narodu » Aleksandrze Marikowskim.

Z akt sprawy wynika, że ​​w 2020 r. poseł ludowy zadeklarował kryptowalutę o wartości rynkowej ponad 24,6 mln UAH, co rzekomo należał do niego od 2019 roku.

Funkcjonariusze ustalili jednak, że nie był on właścicielem wspomnianego kryptogracza, a transakcje nabycia aktywów cyfrowych dokonywali cudzoziemcy niezwiązani z zastępcą ludowym.

Obecnie toczy się śledztwo. w toku.

Władze USA postawiły zarzuty trzem podejrzanym o włamanie do FTX

Amerykańscy prokuratorzy postawili trzem osobom zarzuty włamania na giełdę kryptowalut FTX o wartości 400 milionów dolarów, które miało miejsce w 2022 r. przy użyciu wymiany kart SIM .

24 stycznia do Sądu Okręgowego w Waszyngtonie wpłynęła sprawa przeciwko Robertowi Powellowi, Carterowi Rohnowi i Emily Hernandez. Dokumenty szczegółowo opisują atak na „Victim Company 1” między 11 a 12 listopada 2022 r. po złożeniu przez FTX wniosku o upadłość.

Hernandez rzekomo udawał pracownika firmy, a Powell w oszukańczy sposób uzyskał dostęp do danych od operatora komórkowego AT&T, który obsługiwał tę firmę. Następnie grupa przejęła konta organizacji i przekazała z portfeli kryptowalutowych ponad 400 milionów dolarów w walucie cyfrowej.

„Atak polegający na fałszowaniu karty SIM to proces mający na celu oszukanie operatora telekomunikacyjnego w celu przeniesienia numeru telefonu komórkowego z karty SIM legalnego abonenta lub użytkownika na kartę SIM kontrolowaną przez przestępcę” – czytamy w akcie oskarżenia.

W analizie Elliptic zasugerował, że ofiarą numer 1 jest FTX, gdyż daty i wysokość skradzionych środków pokrywają się z wydarzeniem.

Według Bloomberga dwa źródła zaznajomione ze sprawą potwierdziły związek pomiędzy sprawą a FTX.

Salwador nie planuje porzucić Bitcoina

Salwador nie planuje porzucić Bitcoina jako prawnego środka płatniczego. Jak podaje Reuters, powołując się na słowa wiceprezydenta Felixa Ulloa.

Tak polityk odpowiedział na pytanie publikacji, czy zmieni się kurs rządu po wyborach rozpoczynających się 4 lutego 2024 roku.

Wśród kandydatów na głowę państwa znajdują się obecny prezydent Nayib Bukele, przedstawiciel prawicowej partii ARENA Joel Sanchez i socjalista z FMLN Manuel Flores.

„Nie tylko to to prawo (o legalizacji Bitcoina – przyp. red.) zostanie zachowane. Można powiedzieć, że ma wsparcie na całym świecie” – powiedział Ulloa.

Jeśli Nayib Bukele i jego partia Nuevas Ideas (New Ideas) wygrają, Salwador będzie nadal pracował nad emisją obligacji zabezpieczonych Bitcoinem, – zauważył. Wiceprezydent.

Przypomnijmy, że Krajowa Komisja ds. Aktywów Cyfrowych Salwadoru zatwierdziła projekt ustawy o emisji obligacji Bitcoin w grudniu 2023 r. Ich emisja spodziewana jest w pierwszym kwartale 2024 roku.

minfin.com.ua

Exit mobile version