Site icon GEO Polityka

Vorog dostrzega duże wydatki na lewej brzozie Dniepru, ale utknął także w pobliżu Awdiivki: mapy ISW

Rosyjscy zagarbniki wychylili głowy w rejonie Awdijewki, a Ukraińska Obrona Siły usprawniają ataki wroga na Iwobereż w obwodzie chersońskim. Bitwy pozycyjne toczą się na prostej Kupjanskiego, wzdłuż Kreminnej i w pobliżu Bachmutu, a także u wjazdu do obwodu zaporoskiego.

Poinformuje o tym RBC-Ukraina z instrukcjami dla Instytutu ds. Studium wojny (ISW).

Skhid Ukraina. Operacja nr 1 – obwód ługański

Na wprost Kupjanskiego doszło do dwóch zaciętych bitew pozycyjnych i nie stwierdzono żadnych potwierdzonych zmian w linii frontu na tym froncie. Źródła rosyjskie i ukraińskie podają, że walki pozycyjne toczyły się podczas dziennego zejścia z Kupyańskiej koło Sinkovki oraz podczas dziennego zejścia z Kupyańskiej koło Iwanówki, Tabajówki, Kroku małego i Berestowoja.

Riverman zgrupowania Skhidnogo ZSU, kapitan Illya Yvlash stwierdził, że 40 tysięcy żołnierzy Federacji Rosyjskiej skoncentrowało się bezpośrednio na Kupianskim. magazyn specjalny, 500 czołgów, 650 bojowych wozów piechoty, 430 systemów artyleryjskich i ponad 150 systemów RSZV, łącznie 57 tys. Rosyjskie siły zbrojne zarówno na Kupianskim, jak i bezpośrednio na Limańskiego.

Ukraińscy urzędnicy i urzędnicy podali, że do końca 2023 roku wojsko Federacji Rosyjskiej zgromadziło około 100 tys. magazyn specjalny bezpośrednio w Kupjanskim i Limańskim.

Analitycy zakładają, że kapitan Yvlash jest geograficznie „mniejszy w strefie frontu”, jak wskazały inne jednostki ukraińskie.

Oznacza to, że wojska rosyjskie kontynuowały coraz bardziej zlokalizowane działania ofensywne na linii Kupjansk – Swatowe – Kreminna.

Wydaje się, że rosyjscy okupanci pojawili się, gdy 2 lutego zbliżali się do Kreminnej podczas toczących się w tym regionie bitew. Rosyjskie „kotwice wojskowe” zaciekle potwierdziły punkty 1 i 2, że w ciągu ostatnich kilku dni Federacja Rosyjska penetrowała około 2–2,5 km w kierunku Terniowa i Jampoliwki (ofensywa przy wejściu od strony Kreminnej), a jeden z blogerów ujawnił, że rosyjskie wojska kosztują 2 km od Terniowa.

Eksperci ISW nie znaleźli żadnego wizualnego potwierdzenia tych twierdzeń.

Jak wskazano w raporcie, urzędnicy rosyjscy i ukraińscy poinformowali, że na wejście do Kreminnej.

Operacja nr 2 – Donieck region

2 zacięte triwale Pod Bachmutem toczyły się walki pozycyjne, ale na linii frontu nie było potwierdzonych zmian.

„Siły rosyjskie i ukraińskie ustalają, że walki pozycyjne skupiały się na dziennym zejściu z Bachmuta w rejonie Biłogorivki (21 km podczas dziennego zejścia z Bachmuta), na dziennym zejściu z Bakhmuta w rejonie Bogdanówki, z Bachmuta w rejonie Iwanowskoje i od ostatniego wpisu z Bachmuta w rejonie ​​Kliszczywki”, – dostępne od gwiazdy.

Podaje się także, że w pobliżu Rozdołówki i Wasiukiwki (na obrzeżach Bachmuta) znajdowały się pododdziały rosyjskiego 137 Pułku Powietrznodesantowego (106 Dywizji Powietrznodesantowej), koło Bogdanówki – 200 pododdziałów – i Brygada Strzelców Zmotoryzowanych (Flota Powietrznodesantowa), i pod Bogdanówką – 68-ї Brygady Strzelców Zmotoryzowanych. Pułk czołgów Piwdennego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej znajduje się w pobliżu Iwanowskiego.

Oddziały Federacji Rosyjskiej wycofały się niedawno do Awdijiwki w przeddzień godziny walk pozycyjnych w tym rejonie 2 lutego. Opublikowane tego dnia zdjęcia geolokalizacyjne pokazują, że okupanci wkroczyli niedawno na tereny daczy, kierując się bezpośrednio w stronę Awdijiwki. Z dodatkowego materiału geolokalizacyjnego opublikowanego 1 lutego wynika, że ​​wojsko rosyjskie przesunęło się niedawno w stronę wyjścia z Opytnego (dziś z Awdiivki).

Wiadomo o tych, że potwierdzono 1 i 2 zaciekłe rosyjskie „kotwice wojskowe”, cała Federacja Rosyjska wepchnęła się do najbardziej opuszczonej dzielnicy mieszkalnej Awdijewki i przepchnęła się aż do 1,25 km w rejonie Awdijewskiego Kar Iru . Okręty rosyjskie i ukraińskie doniosły o bitwach pozycyjnych podczas dziennego podejścia z Avdiivki, niedaleko Stepovoy, w pobliżu koksowni Awdiivka, podczas dziennego podejścia z Avdiivki, w pobliżu krawędzi nіy dіvdenny Avdіivtsi, na dіvdennyy obrzeżach Avdіїvki i przy dіvdenny wejściu z Avdiivka bіl Pervomaiskogo i Nevelskogo.

Walki pozycyjne były zacięte zarówno na wejściu, jak i na wyjściu z Doniecka, a na linii frontu nie doszło do potwierdzonych zmian. Po potwierdzeniu rosyjskiego „korespondenta wojskowego” interwencjoniści przedarli się aż do kilometra w kierunku Kurachowa (w drodze do Doniecka), choć analitycy ISW nie znaleźli żadnego potwierdzenia tej wypowiedzi.

Rosyjscy i ukraińscy urzędnicy Jenskiego upierają się, że pozycyjne działania bojowe wychodziliśmy z Doniecka w pobliżu Krasnogorivki i Georgijiwki oraz dzień przed przybyciem z Doniecka w pobliżu Nowomikhaylivki.

“Pivdennaya all”

Wojska rosyjskie potwierdziły niedawno ofensywę w pobliżu kordonu obwodu doniecko-zaporyskiego. Z materiału geolokalizacyjnego opublikowanego 30 września wynika, że ​​wojska rosyjskie pojawiły się dzień przed Priyutnym (dzień przed Wielką Nowosiłką).

Jak dowiedzieli się Rosjanie. „voenkori”, wojska Federacji Rosyjskiej dzień przed Priyutnym przesunięto aż do dwóch kilometrów, choć ISW nie dostarczyło wizualnego potwierdzenia „tych rosyjskich osiągnięć maksymalistycznych”.

Urzędnicy ukraińscy i rosyjscy stwierdzili, że bitwy pozycyjne miały miejsce w dniu Wielkiego Nowego Jedwabiu Staromajorskiego i w dniu Wielkiego Nowego Jedwabiu Złotego Pola.

Na końcu Zaporoża przez długi czas trwały działania bojowe pozycyjne, nie odnotowano jednak na tym terenie potwierdzenia zmian na linii frontu. Rosyjscy urzędnicy potwierdzili, że na podejściu od Werbowoja (przy wyjściu z Robotinoy) pojawiły się siły Federacji Rosyjskiej, a siły ukraińskie nieznacznie przeszkodziły w podejściu od Werbowoj (przy wyjściu z Robotinoy), jednak eksperci ISW wskazują, że nie jest to plakat, którego szukali wizualne potwierdzenie tych rosyjskich wypowiedzi.

Wydaje się, że siły ukraińskie i rosyjskie walczyły pod Robotinami, Werbowojem i Nowofedorivką (na koniec dnia pod Robotinami).

Według słów rosyjskiego „korespondenta wojskowego” ukraińskie drony wraz z Robotinem powodują „problemy” rosyjskiej armii na tym terenie. Inny bloger potwierdził, że rosyjskiej armii brakuje systemów walki radioelektronicznej (REW) firmy Robotin.

Według informacji Sztabu Generalnego ZSU wojska Federacji Rosyjskiej bezskutecznie zaatakowały podobną (lewobrzeżną) część obwodu chersońskiego. Wszystko wskazuje na to, że w okolicach Krynek nadal będą działać jednostki rosyjskiej 104 Dywizji Powietrznodesantowej.

Pułkownik Natalia Gumenyuk, członkini Piwdennego Dowództwa Operacyjnego ZSU, stwierdziła, że ​​na brzegach Dniepru w obwodach zaporoskim i chersońskim stacjonuje ponad 70 tysięcy rosyjskich żołnierzy i setki sił zbrojnych. Zauważyła, że ​​nie wszystkie siły zbrojne Federacji Rosyjskiej są skoncentrowane na linii frontu, ale są bogato rozbudowane i głębiej na froncie.

Gumenyuk stwierdził także, że wojska rosyjskie spędzają do 70% swoich sił specjalne zasoby w atakach skórnych w grupie na opadającą brzozę Dniepru, ale budynki można łatwo odrestaurować, przenosząc specjalny magazyn z ziemi na przód.

„ISW w dalszym ciągu ocenia, że ​​tempo rosyjskich działań ofensywnych na Ukrainie i niepokojąca tajna kampania mobilizacyjna Rosji pozwalają siłom rosyjskim wznawiać wysiłki i przeprowadzać regularne rotacje na poziomie operacyjnym” – mówi gwiazda.

Jak stwierdził 2. oficer rzeczny UPS ZSU, pułkownik Jurij Ignat, dostępne zdjęcia satelitarne potwierdzają, że Ukraina Yinski spędził 31 dni w bazie lotniczej Belbek w okupowanym Sewastopolu, tracąc co najmniej trzy loty. 2 zaciekły Gumenyuk powiedział, że w wyniku ataku na rosyjską korwetę typu „Iwanowiec” w pobliżu jeziora Donuzław, w ciągu zaledwie 1 gwałtownej chwili zginie cała 40-osobowa załoga Rosjan, ale dokładna liczba zabitych jest nadal nieznana.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny pomiędzy Rosja i Ukraina na kanale RBC-Ukra w Telegramie.

Exit mobile version