Site icon GEO Polityka

Rosja w dalszym ciągu podejmuje próby wyparcia jednostek ukraińskich z przyczółków na lewym brzegu Dniepru, – Sztab Generalny

W ciągu dnia doszło do 45 starć zbrojnych.

Jak podaje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, w ciągu dnia doszło do 45 starć zbrojnych. Wróg przeprowadził 54 ataki powietrzne i 33 ataki z rakiet wielokrotnego startu systemów na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione.

W wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych niestety ludność cywilna została ranna. Budynki mieszkalne prywatne i mieszkalne oraz pozostała infrastruktura cywilna zostały zniszczone i uszkodzone.< /p>

W kierunku Wołynia i Polesiasytuacja operacyjna bez istotnych zmian. Nie było żadnych oznak formowania się grup ofensywnych. Niektóre jednostki sił zbrojnych Białorusi realizują zadania na terenach graniczących z Ukrainą.

Na kierunkach Siewierskim i Słobożańskimwróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi działalność dywersyjną i rozpoznawczą, ostrzeliwuje obszary zaludnione z terytorium Rosji, zwiększa zagęszczenie zapór minowych i wybuchowych wzdłuż granicy państwowej Ukrainy. Wróg przeprowadził naloty na rejony osiedli: Budarki, Kolodyaznoe, Grigorovka, obwód charkowski. Ostrzałowi artyleryjskiemu i moździerzowemu wroga padło ponad 20 osad, m.in.: Karpowicze, obwód czernihowski; Stepok, Grabovskoye, Popovka, Mogritsa, obwód sumski; Kozak Lopan, Ogurtsovo, Malaya Volchya, Peschanoye, obwód charkowski.

W kierunku KupyanskyNasi obrońcy odparli 2 ataki wroga w rejonie osad Sinkowka i Iwanówka w obwodzie charkowskim, gdzie wróg bezskutecznie próbował przebić się przez obronę naszych wojsk. Wróg przeprowadził także naloty na tereny osad: Kupyańsk, Iwanówka, Kisłowka, Tabajewka, Peschanoje, obwód charkowski. Ostrzałem artyleryjskim i moździerzowym znalazło się około 15 osad, zwłaszcza Sinkowka, Iwanówka, Kisłowka, Kotlyarowka w obwodzie charkowskim.

W kierunku LimanaNasi obrońcy odparli 5 ataków wroga na obszarach leśnych Serebryansky w obwodzie ługańskim, Ternovie i Yampolevce w obwodzie donieckim, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował przebić się przez obronę naszych żołnierzy. W wyniku ostrzału artyleryjskiego i moździerzowego wroga zniszczono około 15 osad, w tym: Biełogorivka w obwodzie ługańskim; Terny, Jampolewka, Torskoje, Serebryanka, Wierchniekamenskoje, Wyemkański obwód doniecki.

W kierunku BachmutaSiły obronne odparły 3 ataki wroga w rejonie osiedli Bogdanówka i Kliszczyjewka w obwodzie donieckim, gdzie wróg bezskutecznie próbował poprawić sytuację taktyczną. Ostrzał artyleryjski i moździerzowy znalazł ponad 10 osad, w tym Grigorowkę, Iwanowskie, Kleszczewkę i Andriejewkę w obwodzie donieckim.

W kierunku AwdejewskiegoNasi obrońcy odparli 20 ataków wroga w rejonie wsi Awdejewka i 3 kolejne ataki w rejonie Pierwomajskiego obwodu donieckiego, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował przebić się przez obronę nasze wojska. Wróg przeprowadził także nalot w pobliżu wsi Aleksandropol w obwodzie donieckim. Ostrzałem artyleryjskim i moździerzowym wroga zostało ostrzelanych ponad 15 osad, m.in.: Nowobakhmutovka, Berdichi, Stepnoe, Awdejewka, Pierwomajskoje, obwód doniecki.

W kierunku Maryińskim Siły obronne kontynuują działania powstrzymać wroga w rejonach Krasnohorivki, Georgiewki i Nowomikhailovki w obwodzie donieckim, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa bezskutecznie próbował 6 razy poprawić sytuację taktyczną. Takie osady obwodu donieckiego jak Krasnohorivka, Georgievka, Pobeda, Nowomikhailovka, Paraskoveevka znalazły się pod ostrzałem artyleryjskim i moździerzowym okupantów.

W kierunku Szachtarskiegoobrona odparła 2 ataki wroga w rejonie na południe od Zołotaja Niwa w obwodzie donieckim. Wróg przeprowadził naloty na rejony osad Staromajorskoje, Ugledar i Urozhaynoye w obwodzie donieckim. Artyleria i moździerze ostrzelały około 10 osad, w szczególności: Wodyanoje, Preczistowka, Staromajorskoje, Równopol, obwód doniecki.

W kierunku Zaporożawróg nie przeprowadził działań ofensywnych (szturmowych). Ostrzałowi artyleryjskiemu i moździerzowemu uległo ponad 20 osad, m.in.: Połtawka, Malinowka, Gulajpole, Belogorye, Robotino, Piatikhatki w obwodzie zaporoskim.

W obszarze odpowiedzialności OVSU „Odessa” w kierunku Chersoniu wróg nie rezygnuje z zamiaru wyparcia naszych jednostek z przyczółków na lewym brzegu Dniepru. Tym samym w ciągu 24 godzin podjęto 4 nieudane próby szturmu na pozycje naszych żołnierzy. Wróg przeprowadził naloty na rejony osad Czerwony Majak, Krynki, Zmiewka w obwodzie chersońskim. Miasto Chersoń i osady Krasny Majak, Tokariewka, Sadowo i Kizomis w obwodzie chersońskim znalazły się pod ostrzałem artyleryjskim i moździerzowym. Wróg przeprowadził także ataki z wielowyrzutni rakietowych w rejonie osad Iwanówka, Krynki i Inżenernoje w obwodzie chersońskim.

W ciągu dnia samoloty Sił Obronnych przeprowadziły ataki na 12 obszarów, w których skoncentrowany był personel wroga. Jednostki sił rakietowych uderzyły w 1 obszar koncentracji personelu wroga i 1 broń artyleryjską.

lb.ua

Exit mobile version