Site icon GEO Polityka

Jak naprawdę Polacy traktują Ukraińców: polskie media przekazały smutną prawdę

Twitter LinkedIn VK

Taką informację podała Gazeta PL, powołując się na badanie przeprowadzone przez Personnel Service, podaje „URA- Inform.”

Badania przeprowadzone przez Personnel Service wykazały, że 22% obywateli Polski ma negatywny stosunek do Ukraińców. W przeważającej mierze postawy negatywne wyrażają obywatele w wieku od 25 do 34 lat, natomiast osoby starsze, powyżej 55 roku życia, w większości wyrażają postawy pozytywne.

Ekspert ds. rynku pracy i założyciel Personnel Service Krzysztof Inglot wyjaśnił, że wzrost Negatywne nastawienie do Ukraińców może wynikać z rosnących kosztów życia i obaw o własną sytuację finansową obywateli Polski. Zauważył, że wielu z nich obawia się, że ukraińscy pracownicy mogą odebrać im pracę.

„Uważamy ich za bardziej konkurencyjnych na rynku pracy i martwimy się o wpływie na tempo wzrostu ich wynagrodzeń. Należy jednak podkreślić, że skutki utraty miejsc pracy dotyczą jedynie mniejszości w naszym społeczeństwie. Rozumiemy, że Ukraińcy uzupełniają luki na rynku pracy, gdzie trudno jest znaleźć pracowników’, ‚ podkreślił ekspert.

Przypomnijmy, przy jakich kwotach zadłużenia mieszkańcy Ukrainy nie zgaszą światła: odpowiedź udzieliło Ministerstwo Energii.

Źródło informacji

Exit mobile version