Site icon GEO Polityka

Ministerstwo Energii wydało oświadczenie w sprawie podwyżki stawek za energię elektryczną

Twitter LinkedIn VK

Taką informację przekazał Ukrinform, podaje URA-Inform.  

Minister Energii Niemiec Galuszczenko powiedział, że kwestia podwyżki cen energii elektrycznej na Ukrainie nie jest jeszcze przedmiotem dyskusji. Dodał jednocześnie, że w sezonie grzewczym ani po jego zakończeniu nie będzie dyskusji na temat podwyższenia taryfy.

„My nie planują podwyżki taryf. Tym razem. Mamy rozporządzenie obowiązujące do końca sezonu grzewczego, czyli do 1 maja. Poza tym dzisiaj nie ma dyskusji, projektów, dyskusji na temat podwyżki taryfy po zakończeniu sezonu grzewczego”, „ wyjaśnił minister.

Gałuszczenko wezwał obywateli Ukrainy, aby zwracali się wyłącznie do oficjalnych źródeł informacji, ponieważ „jest wielu tych, którzy chcą manipulować”; w delikatnej kwestii taryf za energię elektryczną.

&Kiedy planowaliśmy podwyżkę taryf w 2023 r., powiedziałem o tym, że planujemy, ponieważ potrzebowaliśmy go niezwykle, aby przetrwać system. Oznacza to, że zawsze wszystko wyjaśniamy. Rano wszyscy obudzili się z nową taryfą — to na pewno się nie stanie ̵ – podkreślił Galuszczenko.

Przypominamy, że już wcześniej informowaliśmy o „Big Mac Index”: ile powinien kosztować dolar na Ukrainie.

Źródło informacji

Exit mobile version