Site icon GEO Polityka

Jednym z najbardziej decydujących czynników – Budanow wymienił broń, która jest pilnie potrzebna ukraińskim siłom zbrojnym

Szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Kirill Budanov mówił o broni, która jest pilnie potrzebna Siłom Obronnym. Generał porucznik podkreślił, że Ukraina pilnie potrzebuje pomocy wojskowej ze strony zachodnich partnerów.

11 0

Zdjęcie – pravda.com.ua

Dowódca wojskowy powiedział, że nasza armia boryka się z krytycznym niedoborem amunicji. Główny oficer wywiadu kraju nazwał pociski jednym z najbardziej decydujących czynników w tej wojnie, podkreślając, że Ukraina potrzebuje ich w dużych ilościach.

Ponadto ukraińskie siły zbrojne potrzebują systemów artyleryjskich, podaje NBN, powołując się na CNN .

Szef Głównego Zarządu Wywiadu protokołu ustaleń wyjaśnił, że Siły Obronne muszą znacznie zwiększyć liczbę broni dowolnego typu i wieku. Budanow wyjaśnił, że lata walk spowodowały uszkodzenia tej broni dalekiego zasięgu żołnierzy ukraińskich.

Generał zauważył, że obrońcy w UAV są mniej więcej na równi z Federacją Rosyjską. Jednocześnie wróg stale uczy się na swoich doświadczeniach, więc wykorzystanie dronów na polu walki nabierze tempa.

Dowódca wojskowy dodał, że byłoby miło, gdyby Siły Zbrojne Ukrainy otrzymały A. -10 samolotów szturmowych. Te amerykańskie samoloty bojowe naprawdę pomogłyby w pokonaniu kraju-agresora.

Przypomnijmy, że w wywiadzie dla brytyjskich mediów Budanow przewidział, kiedy obrońcy rozpoczną nową kontrofensywę.

nbnews.com.ua

Exit mobile version