Site icon GEO Polityka

Ile pieniędzy Kijów otrzymał w styczniu od partnerów: poseł ludowy podał smutną kwotę

Twitter LinkedIn VK

Zheleznyak przekazał tę informację w swoim Telegramie, raporty URA-Inform. Początek formy

Jak się okazało, otrzymanie przez Ukrainę 390 mln dolarów od Japonii było jedynym zastrzykiem wsparcia finansowego, jaki Kijówowi udało się w styczniu uzyskać od zagranicznych sojuszników.

Według na jego konto na początku rano 31. W styczniu nie odnotowano żadnych wpływów finansowych, ale środki napłynęły z Japonii.

Służba prasowa Ministerstwa Finansów Ukrainy wyjaśniła, że ​​środki te zostały przekazane przez kraju w ramach projektów Banku Światowego mających na celu ochronę socjalną i odbudowę sektora rolnego.

Z tej kwoty 89,8 miliona dolarów stanowi pomoc w formie dotacji, a pozostałe 300 milionów dolarów to pożyczone środki. Co ważne, prawie połowa wydatków budżetu na 2024 rok musi zostać pokryta ze źródeł zewnętrznych.

Jednak główni partnerzy Ukrainy, tacy jak Stany Zjednoczone i Unia Europejska, nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie zapewnienia wsparcia finansowego dla kraju.

Przypomnijmy, że w centrum Doniecka podniesiono flagę Ukrainy: źródło dowiedziało się, kto to zrobił i pokazało zdjęcie.

Źródło informacji

Exit mobile version