Site icon GEO Polityka

Żona Grinkiewicza zabezpieczyła majątek przed zajęciem, wpłacając kaucję – śledztwo w sprawie Hromadske

Dzień po aresztowaniu męża Swietłana Grinkiewicz zaciągnęła pożyczkę na 5 mln hrywien, a następnie z tytułu tej pożyczki obciążyła u notariusza oba mieszkania. Swietłana sama przyjęła jako zabezpieczenie dwie kolejne nieruchomości, udzielając pożyczki własnej matce Irinie Fedak.

Swietłana Grinkewicz, żona lwowskiego biznesmena Igora Grinkewicza przekazali nieruchomość przed zajęciem, przekazując ją w formie zabezpieczenia – Igor i jego żona Swietłana Grinkewicz .

W maju 2023 roku Swietłana Grinkiewicz kupiła dwa mieszkania w Nowopecherskich Lipkach w Kijowie, o powierzchni 50 i 123 mkw. W tamtym czasie takie mieszkania kosztowały 20 mln hrywien.

Dzień po aresztowaniu mężczyzny, 31 grudnia ubiegłego roku, Swietłana Grinkiewicz zaciągnęła pożyczkę na 5 milionów hrywien od niejakiego Aleksandra Łapsina. I już 2 stycznia z tytułu tej pożyczki obciążyła u notariusza oba mieszkania. Jest ona obecnie wpisana do rejestru jako umowa kredytu hipotecznego.

Jeżeli ktoś boi się, że coś mu zostanie zabrane, idzie do notariusza i mówi: „Tutaj mamy kwit na milion, na ten kwit chcemy zawrzeć umowę kredytu hipotecznego”. Ustawa Ukrainy o hipotece wskazuje, że wierzycielem hipotecznym jest wierzyciel hipoteczny. Oznacza to, że majątku zabezpieczonego hipoteką nie można zabrać” – wyjaśnił prawnik Jarosław Butirin.

Sprawa Grinkevicha

lb.ua

Exit mobile version