Site icon GEO Polityka

UE zaczęła rozmawiać o wysłaniu naszych uchodźców na zachodnią Ukrainę: jest tam stosunkowo stabilnie

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja została podana przez Dutchnews, raporty URA-Inform.  

Doniesiono, że podczas debaty nad budżetem rządowym mającym na celu rozwiązanie problemów uchodźców odpowiednią inicjatywę zgłosiła zastępczyni holenderskiej partii BBB Mona Keyser.

„Nie możemy przyjąć wszystkich. Zachodnia Ukraina wydaje mi się stosunkowo stabilna. Czy Ukraińcy nie mogą być tam bezpiecznie zakwaterowani?”, “ – powiedział zastępca.

Jednocześnie przedstawiciel sojuszu politycznego GroenLinks/PvdA Julian Buschoff zauważył, że propozycje Keizera są „nowe i alarmujące”. Według niego nie jest jasne, dlaczego BBB rozważa odesłanie ludzi z powrotem do kraju, w którym toczy się wojna.

Mona Keyser zaproponowała także, aby obywatele Ukrainy, którzy znajdą pracę w Holandii, płacili czynsz i opiekę medyczną opieka. Ukraińscy uchodźcy są teraz bezpłatnie zakwaterowani w miejskich ośrodkach recepcyjnych.

Otrzymują również zasiłek na utrzymanie w wysokości od 340 do 380 euro miesięcznie. Poseł chce także zbadać, czy możliwe jest powiązanie płacy wystarczającej na utrzymanie, jaką otrzymują Ukraińcy, z obowiązkiem ubiegania się o pracę.

Przypominamy, że już wcześniej informowano, że władze rozszerzyły pomoc dla Wewnętrzni przesiedleńcy: wiadomo, kto jeszcze może liczyć na płatności.

Źródło informacji

Exit mobile version