Site icon GEO Polityka

Najważniejsze na wtorek 30 stycznia: odparto ataki na kierunek Maryinski, nowa wersja ustawy mobilizacyjnej

Bitwy pod Awdejewką, 78 starć zbrojnych, ostrzał wroga, eksplozje w obwodzie charkowskim. Jak zostanie zapamiętany 706. dzień wojny na pełną skalę?

Obwód dniepropietrowski

Dzisiaj, 30 stycznia, Gabinet Ministrów Ukrainy zatwierdził i przedłożył Radzie Najwyższej zaktualizowaną wersję projektu ustawy o mobilizacji.

Dowiedziało się to od karta płatnicza nr 10449 z dnia 30 stycznia 2024 r. na stronie internetowej Rady Najwyższej.

„Uwagi i uwagi do projektu ustawy zostały uwzględnione wspólnie ze Sztabem Generalnym, Rządem i zastępcami ludowymi” – zauważyło Ministerstwo Obrony Narodowej.

Według Gabinetu Ministrów przekazany im projekt ustawy określa przejrzyste zasady procesu mobilizacyjnego, konieczne jest także uregulowanie praw personelu wojskowego i osób odbywających służbę wojskową. Jednocześnie ta wersja ustawy nie różni się znacząco od poprzedniej.

Więcej szczegółów tutaj.

Tymczasem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że w ciągu dnia doszło do 78 starć zbrojnych.

Wróg przeprowadził 5 rakiet i 63 ataki powietrzne, przeprowadził 39 ataków z wielu wystrzelić systemy rakietowe na pozycje naszych żołnierzy i osad.

W kierunku Awdejewskiego nasi obrońcy odparli 20 ataków najeźdźców w rejonie Awdejewki i kolejnych 9 ataków w pobliżu Pierwomajskoje i Niewelskoje, gdzie wróg bezskutecznie próbował przebić się przez obronę naszych wojsk.

Na kierunku Maryinskim Siły Obronne w dalszym ciągu utrzymują wroga w rejonach Georgiewki, Pobiedy i Nowomikhajłowki obwodu donieckiego. Tutaj najeźdźcy, przy wsparciu lotnictwa, bezskutecznie próbowali 14 razy poprawić sytuację taktyczną. Tak więc w kierunku Solodke-Konstantinovka nasi obrońcy odparli atak wroga, podczas którego wróg użył 12 pojazdów opancerzonych. W wyniku bitwy zniszczono 2 czołgi wroga, 6 MT-LB i 1 bojowy wóz piechoty. Otrzymawszy godną odmowę najeźdźcy ponieśli znaczne straty i wycofali się.

Więcej o sytuacji operacyjnej 30 stycznia o godz. 18:00 w naszych wiadomościach.

Rosjanie wieczorem 30 stycznia zaatakowali gminy Złoczów i Małodaniłowsk obwodu charkowskiego.

p>

Wieczorem wróg uderzył na gminę Złoczów w obwodzie bogodowskim. W wyniku ostrzału dom został uszkodzony, ale nie było ofiar.” – powiedział szef OVA w Charkowie Oleg Sinegubow.

Zauważył, że Rosjanie ponownie zaatakowali gminę Małodanilowskaja rakietą, prawdopodobnie przy użyciu Iskandera-M. Szczegóły tego ataku są wyjaśniane bez ofiar.

Dziś po południu najeźdźcy uderzyli w rejon Charkowa, przybycie nastąpiło na bliskie przedmieścia Charkowa.

Rosyjski pocisk trafił w stocznię w obwodzie sinelnikowskim obwodu dniepropietrowskiego.

„Dzisiaj „przyjechaliśmy” do obwodu sinelnikowskiego. Rakieta uderzyła w miejscowy podwórze” – powiedział szef Komendy Obwodowej Policji w Dniepropietrowsku Siergiej Łysak. Dodał, że w wyniku ataku rakietowego częściowo zniszczony został budynek mieszkalny. Ponadto uszkodzonych zostało 31 domów i zniszczono kilka obiektów użyteczności publicznej.

„Uderzył garaż i linię energetyczną. Ludzie przeżyli” – zauważył szef komendy policji.

Gabinet Ministrów przyjął uchwałę upraszczającą system wypłat na rzecz rodzin więźniów, zaginionych i poległych żołnierzy.

>

Poinformowało o tym Ministerstwo Obrony Ukrainy. Teraz ministerstwo otrzymuje uproszczony dostęp do niektórych rejestrów państwowych oraz możliwość elektronicznej interakcji z państwowymi elektronicznymi zasobami informacyjnymi. osób zaginionych.

Zmiany dotyczą także ustalenia pełnego kręgu członków rodzin ofiar, którzy otrzymają jednorazową pomoc pieniężną w wysokości 15 mln hrywien.

Najpełniejszy obraz dnia dzisiejszego znajduje się na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że jutro będzie więcej dobrych wiadomości.

Trzymajmy się i przybliżajmy Zwycięstwo!

lb.ua

Exit mobile version