Site icon GEO Polityka

Rosjanie zaatakowali Nikopol dronami i artylerią: bez obrażeń

Rosyjscy strażacy zaatakowali Nikopol w obwodzie dniepropietrowskim. W wyniku ostrzału dwie osoby zostały ranne.

Poinformował o tym szef obwodu dniepropietrowskiego Mykoła Łukaszuk, informuje RBC-Ukraina wiadomością wysłaną do jego dodatku do Telegramu.

„W dniu dzisiejszym dwie osoby zostały ranne w wyniku ataki wroga na Nikopol. Udzielono im niezbędnej pomocy medycznej” – powiedział.

Według słów Łukaszuka, jeden z rannych doznał poważnych obrażeń i został przewieziony do szpitala. Drugim jest leczenie ambulatoryjne.

W ciągu dnia rosyjscy okupanci kilkakrotnie atakowali rejon Nikopola. Zokrema, smród wydobywał się z artylerii, a trzy drony kamikaze stanęły w miejscu. Rosjanie przejeżdżali przez centrum regionalne i gminę Marganiec.

W Nikopolu, w wyniku rosyjskiego ostrzału, zniszczone zostały wszystkie budynki prywatne, media, spory rządowe, dwie linie energetyczne i gazociąg

Zdjęcie: Rosjanie zaatakowali Nikopol (t.me/mykola_lukashuk)

Ostrzał Nikopola

Nikopol – miejsce w rejonie Dniepropietrowska, który rośnie na brzozie Dniepru. W międzyczasie znajduje się pod ciągłym ostrzałem ze strony okupantów, którzy atakują to miejsce z drugiego brzegu rzeki i uciekają z natychmiast zakopanego Okręgu Energetycznego Obwodu Zaporoskiego.

W tym miesiącu pisaliśmy, że zostaliśmy w tyle. W jednym z ataków dronów uszkodzony został samochód osobowy, w którym byli pasażerowie.

Ponadto wojska rosyjskie uderzyły w rejon Nikopola w obwodzie dniepropietrowskim. Spuścizna, przez którą ucierpiały dwie osoby.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version