Site icon GEO Polityka

Państwowa Służba Prikordon uznała za najbardziej aktywną dyrektywę dla rosyjskich grup DRG nini

Ukraińskie siły obronne odnotowują wzmożone testy penetracyjne rosyjskich grup dywersyjnych i rozpoznawczych (DRG) do terytorium regionu Sumy. Nazywa się to bezpośrednio najbardziej aktywnym atakiem.

Poinformowała o tym RBC-Ukraina depeszą do rzecznika Państwowej Służby Kordonowej Ukrainy (DPSU) Andrii Demczenki w audycji programu „Linia frontu” ” na kanale „Mi – Ukraina”.

„Przez resztę godziny najaktywniejszy bezpośredni, który śmierdzi (rosyjskie siły zbrojne – red.) wikorysta – to Sumszczyna” – powiedział Vin.

Jednocześnie przedstawiciel DPSU zauważył, że w obwodzie charkowskim miała miejsce także aktywność wrogiego DRG.

Natomista, zdaniem Demczenki, jest mniej zainteresowany wejściem rosyjskich grup DRG do obwodu czernihowskiego, chcąc „w przeszłości, zwłaszcza w obliczu kolby losu, który bezpośrednio będzie najbardziej aktywny”.< /p>

W takim przypadku rzecznik Dodaje, że ważne jest, aby powiedzieć, dlaczego interwencje w takich działaniach uległy bezpośredniej zmianie.

„Jeśli nie ma bezpieczeństwa, nikt nie wie” – dodaje.

Demczenko mówił także o sytuacji na południowej granicy naszego kraju i trwającym ostrzale rosyjskim w tym regionie.

„Kraj terrorystyczny w dalszym ciągu ostrzeliwuje terytorium Ukrainy pomiędzy obwodami czernihowskim, sumskim i charkowskim Właściwie od początku W ciągu zaledwie jednego miesiąca nasze jednostki odnotowały ponad 1900 ostrzałów, które Rosja przeprowadziła na swoim terytorium i zatrzymały różną broń: artylerię, moździerze itp. „Inne funkcje, w tym lotnictwo” – stwierdziła rzeka DPSU oficer.

Federacja Rosyjska próbuje przebić się przez kordon Ukrainy

Przypuszczam, że wcześniej przedstawiciel DPSU Andrij Demczenko stwierdził, że oprócz regularnego ostrzału kordonu granicznego wróg także napiera, aż DRG ulegnie stagnacji. Zdaliśmy sobie sprawę, że grupy dywersyjne i rozpoznawcze stanowią zagrożenie nie tylko dla Sił Obronnych, ale także dla ludności cywilnej.

Więc 27. rosyjski DRG przedostał się w rejon Sum i zastrzelił dwie osoby.

< p>Donoszono również, że niedawno w pobliżu obwodu czernihowskiego rosyjska grupa DRG ostrzelała pojazd cywilny. W wyniku ataku zginął mężczyzna.

Dodamo 18 grudnia dowódca Połączonych Sił ZSU, generał broni Siergiej Najew, mówił o tych, których Federacja Rosyjska nie jest pozbawiona próbował w nocy przebić się przez kordon Ukrainy, a już od dekady powstał leniwy los.

I już w XXVI wieku wojsko usłyszało o walkach na przygranicznych terenach obwodu sumskiego i poinformował o zagrożeniu ze strony wrogiego DRG w obwodzie sumskim.

Warunki i ważne informacje o wojnie Przeczytaj to przeciwko Ukrainie na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version