Site icon GEO Polityka

Jak zwolnić gigabajty pamięci na smartfonie z Androidem: eksperci zasugerowali mało znaną metodę

W systemie operacyjnym Android znajduje się folder ukrywający przedinstalacyjne, często zupełnie niepotrzebne pliki, które w zależności od tego jak długo smartfon jest używany i ile aplikacji jest na nim zainstalowanych, mogą „rosnąć” do 1 gigabajta (GB) lub nawet więcej.

11 0

< p class="wp-caption-text">Zdjęcie – itachua.com

O tym, że w folderze o nazwie SysDump ukryte są logi z zapisami o błędach w działaniu Androida i oprogramowania, a to informacji nie da się znaleźć za pomocą menedżera plików bez uprawnień roota, istnieje jednak sposób na usunięcie takich „śmieci” poprzez uruchomienie kodu przeznaczonego dla inżynierów programistów, pisze „NBN”, odnosząc się do materiału iTECHua.

W szczególności, aby wyczyścić folder, należy uruchomić wybieranie (aplikacja Telefon) i wybrać kombinację *#9900# – w menu, które się pojawi, wybierz opcję Usuń dumpstate/logcat i poczekaj, aż pliki zostaną usunięte.

Należy pamiętać, że foldery danych SysDump nie tylko zapychają pamięć, ale także negatywnie wpływają na wydajność smartfona, szczególnie jeśli zgromadziło się zbyt wiele plików.

Wcześniej nasz portal informacyjny pisał o tym, że eksperci wymienili kilka oczywistych powodów, które powodują szybkie rozładowanie smartfona.

nbnews.com.ua

Exit mobile version