Site icon GEO Polityka

Putin wysyła tajne sygnały do ​​USA, aby zakończyły wojnę – Bloomberg

Prezydent Rosji Władimir Putin wysyła milczące sygnały, że rzekomo jest gotowy do negocjacji i może nawet ustąpić z niektórych swoich żądań. Bloomberg pisze o tym, podając link do źródeł.

► Subskrybuj kanał Ministerstwa Finansów na Telegramie: główne wiadomości finansowe< /p>

Jak podaje publikacja, Putin rzekomo przekazał taki sygnał kanałami pośrednimi, za pośrednictwem pośrednika, do Stanów Zjednoczonych pod koniec grudnia. Pisał o tym wówczas „The New York Times”.

Prezydent Rosji jest prawdopodobnie gotowy porzucić żądanie neutralności Ukrainy, a nawet zezwolić naszemu państwu na wstąpienie do NATO, co było jednym z głównych motywów rozpoczęcia pełnego wojny na skalę.

Putin według Bloomberga będzie domagał się, aby okupowane terytoria Ukrainy pozostały częścią Rosji.

Amerykańscy politycy sceptycznie odnoszą się do tych informacji, ponieważ nie wierzą w szczerość propozycji Putina i uważam, że chce on jedynie podważyć wsparcie Ukrainy na Zachodzie środkami dyplomatycznymi.

W publikacji zauważono również, że taka „pokojowa” propozycja nie będzie odpowiadać Ukrainie, która upiera się w sprawie całkowitego wycofania wojsk rosyjskich ze wszystkich terytoriów okupowanych, w tym z Krymu.

< p>

minfin.com.ua

Exit mobile version