Site icon GEO Polityka

Nocny atak Rosjan dronami i balistyką: Siły Zbrojne dowiedziały się o robocie PPO

Rosyjskie wojska zaatakowały terytorium Ukrainy dziś w nocy o godzinie 28:00 Shahedami” i balistyczne. Siły PPO straciły kilka dronów uderzeniowych.

RBC-Ukraina informuje o tym z wiadomości przesłanych do Telegramu Sił Obrony Powietrznej ZSU.

„Na koniec z dnia 28 września 2024 r. nieprzyjaciel zaatakował wroga bezzałogowcami typu Shahed -136/131 o bardzo dużym uderzeniu z bezpośredniej trasy (Primorsko-Ochtarsk, Federacja Rosyjska), dwoma rakietami Iskander-M w obwodzie połtawskim z obwodu woroneskiego Federacji Rosyjskiej i trzy rakiety S-300 w obwodzie donieckim, które co godzinę odrobiły straty w regionie” – podaje Siły Zbrojne.

Powszechnie uważa się, że wróg atakuje cywili obiekty i infrastruktura krytyczna w obwodach Połtawy, Doniecka, Zaporoża i Dniepropietrowska.

Mobilne grupy szturmowe Sił Zbrojnych zmniejszyły liczbę ośmiu UAV, które wróg zaatakował strefę frontu.

Nocny atak na Ukrainę 27-go

< p>W sobotni wieczór 27-go w okolicach Krzemieńczucy i Połtawy doszło do lekkich wstrząsów, w dolnych rejonach ogłoszono wielki alarm, w ukraińskich siłach ZSU ostrzeżono przed groźbą stagnacji.

Później OVA w Połtawie poinformowała, że ​​w wyniku ataku na teren przemysłowy wojska rosyjskie ostrzelały obwód kremenczucki. Po uderzeniu w to miejsce spłonęły również wibuchy. Później OVA w Połtawie pokazała zdjęcia pozostałości ataku wroga na region.

Siły Powietrzne ZSU o zagrożeniu stagnacją „Szahedów” wyprzedziły meskanów z podobnych i centralnych regionów.

Terminova Ważne informacje na temat wojny rosyjskiej z Ukrainą można przeczytać na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version