Site icon GEO Polityka

Chińczycy inwestują w Bitcoin, aby uchronić się przed upadkiem chińskich akcji: co nowego na rynku kryptowalut

Najważniejsze na rynku kryptowalut.

Hakerzy z Korei Północnej w zeszłym roku ukradł ponad 1 miliard dolarów z platform kryptowalutowych

Włamania do platform kryptowalut dokonywane przez grupy powiązane z Koreą Północną osiągnęły rekordowy poziom w 2023 r., ale liczba porwanych aktywów kryptowalutowych znacznie spadła w porównaniu z 2023 r., o około 41%. Donosi o tym Business Insider.

Według Chainalytic w 2023 r. hakerzy związani z KRLD włamali się łącznie do 20 platform kryptowalutowych, co stanowi rekord aktywności w ciągu ostatnich 7 lat. Tymczasem łączna kwota skradzionych środków wyniosła ponad 1 miliard dolarów, czyli mniej niż rekordowe 1,7 miliarda dolarów w 2022 roku.

Tymczasem w oddzielnym raporcie opublikowanym na początku stycznia przez firmę TRM Labs zajmującą się analizą blockchainów zauważono, że skradziona kwota była jeszcze niższa – 600 milionów dolarów, co stanowi prawie jedną trzecią wszystkich środków skradzionych podczas ataków na kryptowaluty w 2023 r.

The w raporcie wskazano, że w 2023 r. hakerzy powiązani z Koreą Północną ukradli z platform DeFi około 428,8 mln dolarów. Ataki wymierzone były także w scentralizowane usługi (skradziono 150 mln dolarów), giełdy kryptowalut (skradziono 330,9 mln dolarów) i hazardzistów (skradziono 127,0 mln dolarów).

Obywatele Chin inwestują w Bitcoin ze względu na problemy na giełdzie

Mieszkańcy Chińskiej Republiki Ludowej (ChRL) obawiają się pogłębiającego się kryzysu na giełdzie w tym kraju. Z tego powodu inwestują w kryptowaluty zabronione przez władze rządowe, podaje Reuters.

Przedstawiciele mediów opowiedzieli historię jednego z uczestników szanghajskiego sektora finansowego, Dylana Rina. Mężczyzna powiedział, że zaczął inwestować w bitcoiny, gdy zauważył tendencję spadkową na giełdzie i w chińskiej gospodarce.

Według Rina wszystkie operacje inwestycyjne przeprowadzał w tajemnicy. Aby kupić kryptowalutę, mężczyzna kupował karty bankowe od małych instytucji finansowych. Aby uniknąć kontroli, ograniczył każdą transakcję do kwoty 50 000 juanów (około 7 000 dolarów).

Analitycy zauważają, że w Chinach podobnych historii są miliony. Osoby wykształcone finansowo starają się dywersyfikować aktywa, bo widzą pogorszenie sytuacji w gospodarce i na giełdzie – zauważają media. Wykorzystują w tym celu pozostałe luki prawne w prawie.

Choć handel kryptowalutami jest w Chinach kontynentalnych zabroniony, a obieg kapitału jest ściśle regulowany przez władze, według doniesień mediów obywatele nadal mają pewne możliwości potajemnego nabywania aktywów. Analitycy twierdzą, że ułatwia to polityka finansowa przywódców Hongkongu, która promuje prawną akceptację branży kryptowalut.

W publikacji stwierdzono, że obywatele Chin wykorzystują swój limit zakupu waluty obcej wynoszący 50 000 dolarów rocznie na inwestycje w aktywa cyfrowe. Co więcej, oficjalnie pieniądze te można wydać wyłącznie na podróże zagraniczne lub edukację.

Rząd USA zarobi 115 mln dolarów na sprzedaży związanej z Silk Road 2875 BTC

Rząd USA ogłosił planowane sprzedaż 2875 BTC za kwotę około 115 milionów dolarów skonfiskowanych handlarzom narkotyków z darknetu Silk Road, Ryanowi Farasowi i Seanowi Bridgesowi, pisze Forklog.

W 2018 roku Faras i jego ojciec otrzymali 57 miesięcy więzienia. Jednocześnie sąd podjął decyzję o konfiskacie 5,6 miliona dolarów w gotówce, majątku i 4000 pojazdów wojskowych.

W 2021 r., podczas dochodzenia w sprawie dodatkowych zarzutów, Agencja ds. Walki z Narkotykami przejęła w lutym 2875 BTC i dodatkowe 59 BTC w maju.

Worldcoin wypuści nową wersję urządzenia Orb w pierwszej połowie 2024 r.

Szef firmy technologicznej Tool for Humanity, Alex Blania, powiedział, że zespół projektowy Worldcoin przygotowuje się do wydania drugiej wersji skanera Orb. Zgłasza to TechCrunch.

Przedsiębiorca zauważa wysoki stopień gotowości nowego produktu. Według niego Worldcoin zamierza wprowadzić świeżą odsłonę urządzenia skanującego tęczówkę oka w pierwszej połowie 2024 roku.

Blania powiedziała, że ​​druga wersja Orba będzie zauważalnie różnić się wyglądem od produktu pierwotnego. Firma udoskonaliła projekt, aby był bardziej przyjazny dla użytkownika. Urządzenie otrzyma alternatywne kształty i różnorodność kolorów – zauważył szef firmy.

Według przedsiębiorcy zaktualizowany Orb swoją stylistyką będzie przypominał produkty technologicznego giganta Apple.

p>

Tools for Humanity to firma stojąca za projektem Worldcoin. Jego celem jest stworzenie kryptowaluty, którą można dystrybuować wśród jak największej liczby unikalnych użytkowników, najlepiej do każdej osoby.

Aby zidentyfikować osobę, Worldcoin opracował protokół Word ID. Opiera się na koncepcji Proof of Personhood i systemie weryfikacji użytkowników z wykorzystaniem danych biometrycznych. Potwierdzenie twarzy następuje poprzez skanowanie tęczówki za pomocą urządzenia Orb.

minfin.com.ua

Exit mobile version