Site icon GEO Polityka

PFU wyjaśniło, w jakich przypadkach przy ubieganiu się o emeryturę nie jest wymagane zaświadczenie o zarobkach

Aby przyznać świadczenie emerytalne, seniorzy powinni dostarczyć do Funduszu Emerytalnego cały zestaw różnych dokumentów i jak się okazało, jedno z zaświadczeń można wyłączyć z tej listy, ale są pewne niuanse.

11 0

Zdjęcie – dzisiaj.ua

< p>O tym, jakiego rodzaju dokumentacja będzie nadal przydzielana wpłatom, pisze NBN, powołując się na informacje opublikowane na oficjalnym kanale Telegramu Funduszu Emerytalnego Ukrainy (PFU).

Jak się okazało, zaświadczenie o otrzymywaniu wynagrodzenia za dowolny okres 5 kolejnych lat pracy, ale przed 1 lipca 2000 r., trzeba było dostarczyć do PFU tylko wtedy, gdy potencjalny emeryt po 1 lipca 2000 r. w w ubiegłym roku zgromadził okres ubezpieczenia krótszy niż 60 miesięcy. W pozostałych sytuacjach decyzję o przedstawieniu zaświadczenia o wynagrodzeniu można podjąć na prośbę samej osoby, np. jeśli jest ona zainteresowana udowodnieniem dochodów z wysoce płatnej pracy lub jeżeli w trakcie zapisu okres zatrudnienia w niepełnym wymiarze czasu pracy.

Dodatkowo, jeśli okaże się, że zaświadczenie uzasadnia stopień uzyskiwania dochodów poniżej ustalonego wynagrodzenia po lipcu 2000 r., wówczas informacja ta nie będzie brana pod uwagę przy obliczaniu wysokość świadczenia emerytalnego.

Pisaliśmy już wcześniej, że Zholnovich wyjaśnił, kiedy i w jakiej wysokości należy spodziewać się waloryzacji świadczeń emerytalnych.

nbnews.com.ua

Exit mobile version