Site icon GEO Polityka

Jak rozwinie się wojna na Ukrainie w 2024 roku: ekspert zidentyfikował pięć głównych prognoz

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja została przekazana przez firmę Sepa, raporty URA-Inform.  

Komentator ds. bezpieczeństwa i obronności Michael Peck zidentyfikował pięć głównych scenariuszy:

Akcja wojskowa będzie kontynuowana

Jeśli na polu bitwy nie nastąpią kluczowe wydarzenia, trudno sobie wyobrazić pokój osiągnięty w drodze dyplomacji i negocjacji, który na tym etapie zadowoliłby obie strony. Ta wojna nie zakończy się w bieżącym roku 2024.

Impas będzie trwał

Im aktywniej Ukraina i Federacja Rosyjska dążyły do ​​zwycięstwa, im głębiej beznadziejna sytuacja się pogarszała. Niezależnie od okoliczności wojna w okopach pozostaje aktualna i ewoluuje.

Będziemy musieli stawić czoła jeszcze większym rozczarowaniom związanym z cudowną bronią

Jeśli historia jest jakąkolwiek wskazówką, albo Ukraina, albo Rosja – najprawdopodobniej Ukraina, z pomocą Zachodu – zyskają krótkoterminową przewagę sztucznej inteligencji, dopóki druga strona albo nie skopiuje technologii, albo nie nauczy się jej unieważniać.

Zachód będzie nadal wspierać Ukrainę

Rosnące wpływy partii skrajnie prawicowych w Europie i potencjalny powrót Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych budzą zaniepokojenie w Kijowie . Jednak dla państw demokratycznych zdrada sojuszników pozostawia niesmak, dlatego wsparcie dla Ukrainy pozostanie.

Uwaga całego świata może zwrócić się w stronę nowego konflikt

Oprócz utrzymującego się napięcia w Gazie, na arenie międzynarodowej wyróżnia się kilka potencjalnych gorących punktów, które mogą wybuchnąć z nową energią i odwrócić uwagę od wojny ukraińskiej. Możliwe, że w innym zakątku świata wybuchnie nieoczekiwany konflikt, przyciągając uwagę społeczności globalnej.

Przypominamy, że wcześniej informowano o ograniczeniu przez Federację Rosyjską ataków dronów: Svitan ostrzegał o planach wroga na najbliższą przyszłość.

Źródło informacji

Exit mobile version