Site icon GEO Polityka

Wojna, Ukraina, świat. Czym dziś okazywać szacunek

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nowe posiedzenie Kwatery Głównej Naczelnego Wodza, rozkaz kontynuowany płatności dla wszystkich migrantów wewnętrznych, ale mniej niż 1 bereznya. Nadszedł czas, aby Stany Zjednoczone spodziewały się wybuchu konfliktu między KRLD a Koreą Południową w nadchodzących miesiącach.

RBC-Ukraina zebrała najważniejsze wiadomości, które zniszczą dzisiejszy szacunek.

> Wojna

Stop

Prezydent Wołodymyr Zełenski Provіv chergovo spotkanie Kwatery Głównej Naczelnego Wodza. Tuż przed godziną omawialiśmy sytuację na froncie, natomiast Awdijiwka, Kupyanskaja i Piwdnia są obecnie w tarapatach. W środku znajdowały się także pociski, drony i obrona przed ugruntowanym terrorem Federacji Rosyjskiej.

Ił-76

Główny Zarząd Wywiadu został poinformowany, że w dniu wraz z upadkiem Ił-76 doszło do największej w historii wymiany personelu wojny na pełną skalę z Federacją Rosyjską. Ale się nie obudzi.

Przypada rocznica 50. wymiany wojsk.

Utrata Ukrainy

Przywódca frakcji „Sługa Narodu” David Arakhamia ujawnia dane o strata Ukrainy w czasie wojny z Rosją. Według jego słów smród „nie jest tak duży, jak sami ludzie odczuwają” i wynosi mniej niż 100 tysięcy.

Wymiana ciał

Ciała (szczątki) 77 poległych żołnierzy zostali zawróceni na Ukrainę po powiadomieniu Centrali Koordynacyjnej. Prace od przygotowań do repatriacji trwały długo i były wspierane wysiłkiem Ukrainy i organizacji międzynarodowych.

Ukraina

Płatności dla przesiedleńców

Rząd automatycznie podwyższył płatności za wszystkie przesiedlenia wewnętrzne do 1 tygodnia. Jeśli złożysz wniosek o nowe zasady dodatkowej pomocy do VPO, płatności zostaną przedłużone o kolejne sześć miesięcy dla różnych kategorii.

Kto powinien płacić, dlaczego powinien zostać wydalony i jakie zmiany należy jak najszybciej sprawdzić w przypadku przesiedleńców w miarę możliwości – czytaj z materiałów RBC-Ukraina.

Szef Ministerstwa Zdrowia Danii na Ukrainie

Duński Minister Spraw Zagranicznych Lars Lykke Rasmussen przebywa z wizytą na Ukrainie. Na Instagramie dyplomata poinformował, że w środku nocy musiał zejść do schronu, kiedy panował duży niepokój. W połowie ubiegłego tygodnia ogłosił przeznaczenie 8,75 mln dolarów na walkę z korupcją na Ukrainie.

Kurs

Narodowy Bank Ukrainy gwałtownie podniósł kurs dolara. Waluta drożeje już czwarty dzień. 29 dnia dzisiejszego kurs waluty został ustalony na poziomie: 37,7811 UAH za 1 dolara (+0,1986 UAH).

NAZK

Narodowa Agencja Antykorupcyjna (NAZK) dowiedziała się od szefa kijowskiej policji o 3,9 mln hrywien w niezabezpieczonych aktywach. Dla danych RBC-Ukraina zapytała o Oleksandra Dibowa. Centrala stolicy powinna właściwie przydzielić służbę śledczą.

DBR

Państwowe Biuro Śledcze zakończyło śledztwo w sprawie liczby wysokich rangą funkcjonariuszy Ministerstwa Obrony Narodowej. Podejrzewa się ich o zakup niesprawdzonej amunicji dla wojska. Spowodowało to poważne straty sięgające 1,4 miliarda hrywien. Podejrzewa się także, że byli Posadowcy roztrwonili ponad 222 miliony hrywien.

Svit

USA

The Guardian pisze, że dwupartyjne negocjacje pomiędzy Demokratami i Republikanami w Senacie USA w sprawie bezpieczeństwa kordonów w celu ustalenia dalszej pomocy dla Ukrainy stały się zagrożone.

UE

UE

UE

p>

Przywódcy UE są gotowi dać Ugorszczinie prawo do głosowania, ponieważ premier Viktor Orban jest na spotkaniu pierwszej zaciętej blokady na rzecz Ukrainy o wartości 50 miliardów euro, podaje Politico.

Ponadto prezydent Łotwy Edgars Rinkevichs zapowiedział, że przywódcy Unii Europejskiej naciskają obecnie, aby osiągnąć 50 miliardów euro dla Kijowa. A to, jego zdaniem, zostanie usunięte z Budapesztu bez nikogo.

NATO

Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg wezwał sojuszników Sojuszu i UE do „zwiększenia aktywności” i zapewnić Ukrainie jeszcze więcej środków. To krytyczny moment.

W opinii Sekretarza Generalnego, skoro na Ukrainie zwycięży rosyjski dyktator Wołodymyr Putin, istnieje realne ryzyko ponownej stagnacji władzy.

Korea Północna

The New York Times napisał, że Stany Zjednoczone nie wykluczają możliwości poważnego konfliktu między byłą Koreą a KRLD, który mógłby nastąpić w najbliższej przyszłości .

Na myśl amerykańskich plantatorów ostatnie wypowiedzi byłego koreańskiego dyktatora Kim Dzong-ina są „agresywne”, także do tego stopnia, że ​​należy je traktować poważnie.

Tranzyt gazu

Bloomberg pisze, że UE przygotowuje się do wprowadzenia tranzytu gazu z Federacji Rosyjskiej przez Ukrainę po sfinalizowaniu umowy na wzór linii przesyłowej. UE uważa, że ​​złoża rosyjskiego gazu w regionie mogą znaleźć alternatywę.

Exit mobile version