Site icon GEO Polityka

Szef niemieckiego Ministerstwa Obrony wyjaśnił stanowisko Berlina w sprawie dostarczenia Ukrainie rakiet Taurus

Szef niemieckiego Ministerstwa Obrony Boris Pistorius ocenił sytuację na froncie na Ukrainie. Przedstawiciel Berlina wyjaśnił stanowisko władz niemieckich w sprawie dostaw rakiet manewrujących Taurus do Kijowa.

11 1

Zdjęcie – Andrew Wheeler/Bloomberg News

W wywiadzie dla niemieckiej publikacji BILD szef niemieckiego departamentu obrony odrzucił oskarżenia wobec Berlina że Zachód też powoli i w mniejszych ilościach dostarcza pociski oddziałom ukraińskim – podaje NBN.

Według ministra na polu bitwy na Ukrainie powstał „impas”, zwracając uwagę na ogromne cena, jaką Rosjanie płacą za skromny „podbój”.

Urzędnik powiedział, że Niemcy zawarły umowy ramowe na dostawę do Kijowa tylko w tym roku ponad 200 000 dodatkowych pocisków artyleryjskich. Jednocześnie dziennikarze wspominali, że latem ubiegłego roku Siły Zbrojne Ukrainy wystrzeliwały do ​​7 tys. amunicji artyleryjskiej dziennie, a wojska rosyjskie – ponad 20 000.

Pistorius wyjaśnił, że dostawy pocisków na Ukrainę nie następują szybko, gdyż proces ten zależy od pracy niemieckiego przemysłu zbrojeniowego, któremu Berlin stara się nadać militarną podstawę.

Minister mówiąc o przekazaniu rakiet manewrujących Taurus powiedział, że są to broń nie ma odpowiednika wśród innych zagranicznych produktów i jest lepsza od brytyjskich rakiet Storm Shadow, które Siły Obronne otrzymały wcześniej.

Szef MON zauważył, że z tego powodu kwestia dostaw Taurusa do Ukraina „wymaga dokładnego rozważenia”, dodając, że stanowisko Berlina jeszcze się nie zmieniło.

< p>Wcześniej minister spraw zagranicznych Dmitrij Kuleba wyjaśnił, dlaczego ważne jest, aby armia ukraińska otrzymała niemieckie rakiety manewrujące.

nbnews.com.ua

Exit mobile version