Site icon GEO Polityka

Sytuacja na froncie dzisiaj 26 dzisiaj

Na Ukrainie przeprowadzono 82 operacje wojskowe na froncie. Rosyjscy strażacy przeprowadzili zakrojony na szeroką skalę atak bezpośrednio na Marinskoje.

RBC-Ukraina poinformowała o tym w poście do Sztabu Generalnego ZSU na Facebooku.

Ataki Rosjan

Oni zamknął wroga 2 rakietami i 19 nalotami, przeprowadzając 68 ataków z wielu systemów rakietowych na pozycje naszych sił zbrojnych i obszary zaludnione. Niestety, w wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych doszło do ofiar śmiertelnych i rannych wśród ludności cywilnej. Doszło do ruiny i degradacji pomieszczeń mieszkalnych i innej infrastruktury cywilnej.

Ataki powietrzne miały miejsce w: Obwód Komissarowa Charkowa; Leśnictwo Serebryańsk, obwód ługański; Terni, Rozdolivka, Druzhkivka, Avdiivka, Georgiyivka, Novomikhaylivka, Kostyantynivka, obwód doniecki; Stawki obwodu mikołajowskiego.

Ponad 100 osad w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporożskim, dniepropetrowskim, chersońskim i mikołajowskim zostało trafionych ogniem artyleryjskim.

Sytuacja Jestem na frontach

Na Wołyńskim i Polisskim, sytuacja operacyjna zostaje utracony bez żadnych natychmiastowych zmian.< /p>

Na kierunkach Siversky i Slobozhansky wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu naszych wojsk na niebezpieczne kierunki, zwiększa grubość ogrodzeń minowo-wibuchowych uzdowż suwerennego kordonu w Obwód Biełgorodski.

Na Kup' Na wprost Janskiego ukraińskie siły obronne odparły 6 ataków na bramy Sinkiwki, Tabajewki w obwodzie charkowskim i Stelmachiwki w obwodzie ługańskim.

Na drodze Limańskiego bezpośredniego siły obronne odparły 5 ataków okupantów w pobliżu zaludnionych obszarów w Terni, Torsku, obwodzie donieckim i 2 kolejne ataki w obwodzie makijewskim ługańskim.

Na linii Bachmutskiego nasi żołnierze pokonali 8 ataków wroga w pobliżu Bogdanówki, Iwanowskiego, Kliszczewki i Andrijiwki w obwodzie donieckim.

Na trasie Awdijewskiego ukraińscy żołnierze będą nadal płynąć, a wróg, który nigdy nie przestaje próbować zabić Awdijiwę. Nasi wojownicy niezłomnie się bronią, unikając znacznych wydatków. Tym samym Siły Obronne w ciągu ostatnich kilku lat odeprzeły 6 ataków w pobliżu osiedli Nowobachmutivka, Stepov, Awdijiwka i kolejnych 10 ataków w Pierwomajsku i Niewelsku w obwodzie donieckim.

Na trasie Marinskiego obrońcy nadal napływają w kierunku bram w pobliżu Georgijiwki, Pobedy i Nowomikhaylivki w obwodzie donieckim, gdzie odparto 25 ataków.

Na trasie Szachtarskiego nasi obrońcy pokonali 6 ataków okupanci podobni do Wodyanoja, Zołotaja Niwa i podobni do Staromajorskiego obwodu donieckiego.

Na wprost Zaporożskiej Siły Obronne odparły 3 ataki wroga nowo połączonego obwodu Robotin Zaporoskich.

< p>Na kierunku Chersoń Siły Obronne mogły kontynuować wejścia z rozbudowanego przyczółka. Niezrażony kosztami wydatków wróg nie waha się przed próbą wyparcia naszych filii z zajmowanych pozycji. W ciągu ostatniego roku wróg przeprowadził 6 nieudanych ataków na pozycje wojsk ukraińskich.

Utrata wroga

W ciągu ostatniego roku siły rakietowe przeprowadziły ataki na 3 obszary, skupione wokół specjalnego magazynu , budynek opancerzony i sprzęt wojskowy oraz jeszcze jeden ważny cel wroga.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą nakanale RBC-Ukraina w Telegram.

Exit mobile version