Site icon GEO Polityka

Jusowa o rozpoczęciu wymian wojskowych: w godzinie wojny będziemy jednymi z największych

Wymiana informacji z Rosją, plany na 24 dni, będziemy jednym z największych za historię wojen na wielką skalę.

RBC-Ukraina informuje o tym poprzez wiadomość do Andrija Jusowa, przedstawiciela Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, podczas teletonu.

p>

“Nie będziemy podawać dokładnych liczb (numery wojskowe, jakie drobnostki na wymianę – red.). A przed wymianą, aż do zakończenia wojny, takich przemówień nie praktykuje się. Ale to będzie jeden z największa wymiana zdań w historii wojny na dużą skalę niy – 50., ale „Szkoda, że ​​się nie obudziłem” – powiedział Jusow.

Podobnie jak w przypadku wykazów ukraińskich jednostek wojskowych publikowanych przez rosyjską propagandę, jasne jest, że informacje te są zawarte. Istnieje także komunikacja z ojczyznami jeńców.

„Listy, które pojawiają się w rosyjskiej propagandzie, prezentowane są w celu protestu i wywołania reakcji. Nie komentujemy ich (listy – przyp. red.)” Zrobimy to” – dodaje przedstawiciel GUR.

Jusow zaznaczył, że jeśli Federacja Rosyjska będzie chciała oficjalnie upublicznić listy, to może działać poprzez struktury przypominające bezpośrednią pracę z personelem wojskowym – Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Obrona, służby specjalne, dowództwo organizacji humanitarnych itp.

“Ważne, że będą oficjalne komentarze. Praca informacyjna i psychologiczna wroga jest niewłaściwa” – stwierdził przedstawiciel ukraińskiego wywiadu.

Upadek Ił-76 i zniszczenie wymiany personelu wojskowego

Zgadnij co, 24 dzisiejszego dnia w rejonie Koroczańskim obwodu Biełgorodskiego rosyjski wojskowy samolot transportowy Ił-76. Dzherela RBC-Ukraina podaje, że statek przewoził rakiety dla systemu obrony powietrznej S-300.

W tym przypadku Federacja Rosyjska potwierdza, że ​​na pokładzie było 65 żołnierzy, 6 członków załogi i 3 osoby eskortujące. Moskwa wzywa Ukrainę do zestrzelonego samolotu.

Główny Zarząd Wywiadu potwierdził, że wymiana zdań będzie kontynuowana tego dnia. Wywiad nie potwierdza jednak informacji o osobach, które brały udział w locie ukraińskiej armii.

Również przedstawiciel GUR Andrij Jusow zauważył, że wywiad nie obejmuje tego, co znajduje się na pokładzie Ił-76, który spadł pod B. Elgorodem mogliby mieć rakiety, ludzi, a także małe samoloty, mieć VIP-ów Federacji Rosyjskiej.

Prezydent Wołodymyr Zełenski stwierdził, że Rosjanie igrają z życiem ukraińskich więźniów. Wezwał do wszczęcia międzynarodowego śledztwa.

Za słowami Rzecznika Praw Obywatelskich Dmitrija Lubintsa nie ma żadnych oznak wskazujących, że na pokładzie samolotu Ił-76, jak twierdzi Rosja, mogło znajdować się kilkadziesiąt osób.< /p> < p>Doniesiono także, że SBU wkroczyło z prawej strony po upadku Ił-76 w pobliżu obwodu Biełgorodskiego. Śledztwo toczy się w art. 438 Kodeksu karnego Ukrainy (naruszenie prawa i wojna).

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version