Site icon GEO Polityka

Czy możliwe jest opóźnienie w wypłatach świadczeń socjalnych i pensjach Ukraińców od lutego: Rada odpowiedziała szczegółowo

Nie tak dawno pierwsza wicepremier gospodarki Julia Sviridenko ogłosiła, że ​​na Ukrainie prawdopodobnie wystąpią opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń pracownikom sektora publicznego i świadczeń emerytalnych dla prawie 12 milionów obywateli, jeśli kraje partnerskie nie wyślą obiecanej pomocy finansowej, a teraz pojawiło się kolejne zaprzeczenie takiej retoryki.

11 0

Zdjęcie – apostrophe.ua

O tym, że na Ukrainie rząd będzie nadal regularnie i w wymaganej wysokości potrącał wszystkie rodzaje składek socjalnych, pomimo opisanych powyżej trudności, pisze NBN, cytując oświadczenie zastępcy szefa parlamentarnej komisji ds. spraw społecznych polityki i ochrony praw weteranów Michaiła Tsymbalyuka, zabrzmiało podczas transmisji teletonu na kanale YouTube „TV Channel Rada”.

Według Tsymbalyuka, mimo że szefowie poszczególnych państw członkowskich w dalszym ciągu zablokować przyznanie przez Brukselę pomocy finansowej dla Kijowa. Ze strony Unii Europejskiej blok ten jeszcze znajdzie sposób na zapewnienie obiecanych środków.

Ponadto decydujący moment w sprawie tego wsparcia nadejdzie 1 lutego na szczycie UE, na którym przedłużenie ma zostać uznane za pomoc finansową dla naszego państwa w wysokości 50 miliardów euro.

Cymbalyuk podkreślił:

Jak na razie obietnice naszych partnerów nie są realizowane w pełnym stopniu procentowo, ale pomoc na pewno będzie. Istnieje optymizm, że Unia Europejska wywiąże się ze swoich zobowiązań.

Wcześniej nasz portal informacyjny informował, że Szmygal informował o możliwych opóźnieniach w emeryturach i wynagrodzeniach.

nbnews.com.ua

Exit mobile version