Site icon GEO Polityka

Zełenski skomentował upadek Ił-76: na co będzie nalegać Ukraina

Przywódca Ukrainy Władimir Zełenski komentując incydent z katastrofą samolotu Ił-76 na terytorium Federacji Rosyjskiej podkreślił, że konieczne jest ustalenie wszystkich faktów i przeprowadzenie śledztwa.< /h2> 11 1

Zdjęcie – zrzut ekranu

Jak podaje NBN, Władimir Zełenski oświadczył to podczas swojego wideoprzemówienia do narodu ukraińskiego wieczorem 24 stycznia.

W tym szef Ministerstwa Obrony Narodowej Rustem Umerow, Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Walery Załużny, szef Głównego Zarządu Wywiadu Cyryl Budanow, szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasilij Maluk i Szef Sztabu Generalnego Ukraińskich Sił Zbrojnych Siergiej Shaptala zrelacjonował sytuację z samolotem i centralą.

Prezydent stwierdził, że konieczne jest ustalenie wszystkich jasnych faktów. O ile to możliwe, biorąc pod uwagę, że katastrofa lotnicza miała miejsce na terytorium Rosji, poza naszą kontrolą. Teraz głównym słowem jest słowo „fakty”. Główny Zarząd Wywiadu bada losy wszystkich więźniów. SBU bada wszystkie okoliczności. Osobiście poleciłem szefowi ukraińskiego MSZ informowanie partnerów o dostępnych danych na Ukrainie. Nasz kraj będzie nalegał na międzynarodowe śledztwo, ‚ podsumował Władimir Zełenski.

Przypomnijmy, że pisaliśmy już wcześniej, że Lubiniec i Jusow również skomentowali wiadomość o katastrofie Ił-76.

nbnews.com.ua

Exit mobile version