Site icon GEO Polityka

Próbował zająć pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy pod Marinką: sąd skazał dowódcę bojowników na 15 lat więzienia

Zdrajca, który przyłączył się do rosyjskich grup okupacyjnych i walczył z Siłami Obronnymi Ukrainy w obwodzie donieckim, został skazany na 15 lat więzienia.

11 0

Zdjęcie – hromadske. radio

Jak pisze ‚NBN’;, stwierdzono to w materiale służby prasowej SBU.

Kontrwywiad wojskowy SBU podał, że sprawca dowodził oddziałem bojowników w okresie ataków z karabinów maszynowych na pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonie Marinki.

Tymczasem Siły Zbrojne Ukrainy schwytały zdrajcę podczas zaciętych walk pod Krasnohorivką.

W toku śledztwa ustalono, że oskarżony jest mieszkańcem tymczasowo zdobytej Makiejewki. W maju 2022 roku zdecydował się dobrowolnie wstąpić w szeregi okupacyjnego „Opłotu”. Tam otrzymał stanowisko strzelca, po czym znalazł się na pierwszej linii frontu wschodniego.

W efekcie oskarżony został przeniesiony do grupy wojsk rosyjskich „Wostok” 187;, wchodzący w skład 1 Korpusu Armii -agresora.

W imieniu okupantów był bezpośrednim uczestnikiem licznych szturmów na osady w pobliżu Marinki, za co we wrześniu 2023 roku otrzymał stanowisko dowódcy oddziału bojowego.

Uwzględniając materiały Służby Bezpieczeństwa, sąd przyjął postanowienie o uznaniu napastnika za winnego na podstawie części 2 art. 111 Kodeksu karnego Ukrainy (zdrada stanu popełniona w stanie wojennym).

Przypomnijmy, że pisaliśmy wcześniej, że Girkinowi grozi niemal najwyższa kara.

nbnews.com.ua

Exit mobile version