Site icon GEO Polityka

Na Łotwie pobór do wojska odbywał się w sposób wyjątkowy: w drodze selekcji

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja została przekazana przez LSM, podaje URA-Inform.  

Ze względu na brak ochotników na Łotwie, poborowych werbowano do wojska w nietypowy sposób. W szczególności w przypadku służby wojskowej Ministerstwo Obrony kraju zdecydowało się przeprowadzić loterię wśród osób odpowiedzialnych za służbę wojskową w celu wybrania 300 nowych poborowych.

Doniesiono, że poborowym nadano numer seryjny, a następnie wybranych spośród nich za pomocą narzędzia do generowania liczb losowych. Losowanie było transmitowane na żywo.

W celu monitorowania ewentualnych naruszeń powołano komisję obserwacyjną. Według ministerstwa selekcja przebiegła pomyślnie, a wezwania zaczną napływać od końca stycznia. Wszyscy poborowi przejdą badania lekarskie, a nowi żołnierze mają być gotowi do służby do 12 kwietnia.

Poborowi będą płacić za służbę 300 euro miesięcznie, a ochotnicy 600 euro. Różnica w płatnościach ma na celu zachęcenie Łotyszy do samodzielnego wstąpienia do armii.

Przypomnijmy, że już wcześniej pojawiały się doniesienia, że ​​Kulebe na pomysł walki z Federacją Rosyjską łopatami: słynny osoba na Zachodzie zdecydowała się zabrać głos.

Źródło informacji

Exit mobile version