Site icon GEO Polityka

Komisja Senatu USA przyjęła ustawę o konfiskacie rosyjskiego majątku na rzecz Ukrainy

Dzisiaj, 24 stycznia, Senat USA zatwierdził ustawę, która umożliwi Waszyngtonowi konfiskatę rosyjskiego majątku i przekazanie go Ukrainie.

11 0

<

Zdjęcie – liga.net

Jak podaje „NBN” – napisano w materiale Reuters.

Członkowie Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych większością 20 głosów poparli „ustawę o przywróceniu dobrobytu gospodarczego i szans dla Ukraińców” 187;.

Gdyby ustawa ta została przyjęta przez cały Senat i Izbę Reprezentantów i podpisana przez prezydenta Joe Bidena, pomogłaby ona w zapoczątkowaniu pierwszego w historii przejęcia przez Waszyngton aktywów centrali bank kraju, z którym nie jest w stanie wojny.

Przewodniczący Komisji Demokratycznych Stosunków Zagranicznych, senator Ben Cardin, optymistycznie oceniał, że ustawa wejdzie w życie. Wyjaśnił, że cieszy się ona szerokim poparciem zarówno Demokratów, jak i Republikanów w Senacie i Izbie Reprezentantów, a także Białego Domu.

Komisja Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów przyjęła podobny projekt ustawy, który również otrzymał zdecydowaną większość wsparcie obu stron.

Przypomnijmy, że wcześniej Stany Zjednoczone ogłosiły, że znaleziono sposób na konfiskatę rosyjskiego majątku, aby pomóc Ukrainie.

nbnews.com.ua

Exit mobile version