Site icon GEO Polityka

Kapitalizacja Microsoftu sięgnęła 3 bilionów dolarów

24 stycznia Microsoft osiągnął historyczną wycenę rynkową na poziomie 3 bilionów dolarów, co stanowi kolejny przykład tego, jak optymizm związany ze sztuczną inteligencją przyczynił się do rozwoju technologicznego giganta, pisze Bloomberg.

►Przeczytaj stronę Ministerstwa Finansów na Facebooku: główne aktualności finansowe

Jak zmienił się kurs akcji

Akcje wzrosły o 1,3% do 403,95 dolarów, w wyniku czego kapitalizacja rynkowa wyniosła 3 biliony dolarów. Apple Inc. W zeszłym roku stała się pierwszą firmą, która osiągnęła 3 biliony dolarów, ale jej kapitalizacja później spadła.

Microsoft ma 7,3% udziału w indeksie S&P 500.

Przeczytaj: Microsoft na krótko wyprzedził najcenniejszą pod względem kapitalizacji firmę świata, Apple

< img title="Kapitalizacja Microsoftu osiągnęła 3 biliony dolarów" src="/wp-content/uploads/2024/01/0e67c9b6f798d4696dab30c74a5ae156.png" alt="Kapitalizacja Microsoftu osiągnęła 3 biliony dolarów" />

Infografika Bloomberga

Zainteresowanie sztuczną inteligencją

Wzrost wskazuje na zainteresowanie inwestorów sztuczną inteligencją i potencjał wzrostu przychodów. Microsoft poprzez współpracę z OpenAI Inc. uważany za jednego z największych beneficjentów sztucznej inteligencji. Firma świadczy klientom usługi wsparcia w zakresie sztucznej inteligencji.

Przewiduje się, że popyt na usługi w zakresie sztucznej inteligencji, a także wspierające je przetwarzanie w chmurze będzie wspierać długoterminowe trendy rozwojowe firmy Microsoft.

Według Bloomberg Intelligence w roku fiskalnym 2024 przychody mają wzrosnąć o prawie 15%, czyli szybciej niż w sektorze technologii.

Przypomnijmy

Jak już wcześniej pisało Ministerstwo Finansów , 11 stycznia Microsoft nie będzie długo istniał na rynku, przejął od Apple tytuł najcenniejszej firmy na świecie, osiągając kapitalizację na poziomie 2,9 biliona dolarów.

Łącznie Microsoft zainwestował w Sama 13 miliardów dolarów OpenAI Altmana.

W styczniu 2023 roku Microsoft zawarł umowę z kalifornijskim start-upem, którą media oszacowały na 10 miliardów dolarów. Później rozwiązania OpenAI pojawiły się w produktach technologicznego giganta, m.in. GPT-4 w Bing wyszukiwarka.

minfin.com.ua

Exit mobile version