Site icon GEO Polityka

Biały Dom wydał oświadczenie w sprawie rosyjskiej ofensywy: sytuacja na polu bitwy może ulec zmianie

Twitter LinkedIn VK

Kirby zgłosił tę informację, podaje URA-Inform.  

Kirby zauważył, że Stany Zjednoczone Ameryki nie są jeszcze świadkami poważnej ofensywy lądowej armii agresora Federacji Rosyjskiej. Nie wyklucza jednak, że może się to rozpocząć, gdy podłoże stanie się twardsze.

„Nie widzimy zbyt dużych ruchów z przodu . Żadna ze stron nie poczyniła znaczących postępów i nie widzimy żadnego poważnego nacisku ze strony Rosjan na jakąkolwiek ofensywę lądową. I nie wykluczam, że nie spróbują tego, gdy zamarznie gleba” – powiedział Kirby.

Jednocześnie podkreślił, że zmasowany atak rakietowy przeprowadzony przez armię rosyjską w kierunek Ukrainy z 23 stycznia wskazuje na próby Federacji Rosyjskiej podważenia determinacji i oporu narodu ukraińskiego oraz zniszczenia ukraińskich systemów obrony powietrznej, lecz celów tych nie da się osiągnąć.

„Więc „jest to po części próba złamania kręgosłupa narodu ukraińskiego, ale także próba zmuszenia Ukraińców do dalszego używania amunicji” – podsumował przedstawiciel Białego Domu.

Przypomnijmy, że wcześniej informowano, że Federacja Rosyjska przygotowuje się na więcej  masowy atak na Ukrainę: Svitan ogłosił prawdopodobną datę ataku.

Źródło informacji

Exit mobile version