Site icon GEO Polityka

W Kaliningradzie przygotowywano zamach na Putina – szczegóły podały rosyjskie media

Rosyjskie media donoszą, że w Kaliningradzie rzekomo przygotowywany był zamach na kremlowskiego dyktatora Władimira Putina. W pobliżu miasta eliminowano mężczyzn podejrzanych o zamiar zabicia prezydenta-agresora.

11 0

Zdjęcie – rbc .ru

Rosyjski kanał Telegramu „Kreml tabakierka”, powołując się na źródła w Federalnej Służbie Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, pisze, że w Kaliningradzie siły bezpieczeństwa rzekomo zapobiegł zamachowi na głowę państwa – podaje NBN.

< p>Poinformowano, że 25 stycznia do Kaliningradu ma przybyć dyktator, w związku z czym siły bezpieczeństwa prowadzą kontrole. Rozmówcy w FSO podali, że w pobliżu miasta siły specjalne wyeliminowały dwóch mężczyzn, którzy próbując ich aresztować, otworzyli ogień do sił bezpieczeństwa. Podejrzewano ich o przygotowanie zamachu na prezydenta-agresora.

„Organizatorzy” eliminacji Putina nie mieli przy sobie dokumentów, siły specjalne odkryły ładunek wybuchowy, kilkanaście granatów, karabin snajperski i amunicję.

Wcześniej Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy wypowiadał się na temat zamachów na rosyjskiego przywódcę. Przedstawiciel departamentu powiedział, kto stanowi główne zagrożenie dla kremlowskiego dyktatora.

nbnews.com.ua

Exit mobile version