Site icon GEO Polityka

Istnieje ryzyko dalszego spadku Bitcoina do 36 tysięcy dolarów – eksperci

Niepowodzenie poziomu 39 tysięcy dolarów doprowadziło do zwiększonej presji spekulantów na cenę Bitcoina, zauważyli analitycy giełdy kryptowalut Bitfinex. Może to doprowadzić do dalszego spadku do 36 tys. dolarów w związku z panującymi na rynku niedźwiedzimi nastrojami, pisze ForkLog.

► Subskrybuj na kanał telegramowy „Ministerstwo Finansów”: główne wiadomości finansowe< /p>

Jak zauważają eksperci, tendencja krótkoterminowych właścicieli do przesadnego reagowania na krótkoterminowe wahania rynku oznacza, że ​​istnieje możliwość dalszej istotnej korekty.

„Kolejne znaczące poziomy dla Bitcoina, które mogłyby zapewnić wsparcie, to około 38 000 dolarów, co jest zbliżone do zrealizowanej ceny krótkoterminowych właścicieli na poziomie 38 307 i 36 000 dolarów” – napisali analitycy.

< p>Według CoinGecko w ciągu ostatniego tygodnia cena Bitcoina spadła o 6,7%. W chwili pisania tej wiadomości wartość tego aktywa wynosi około 39 tys. dolarów.

< i>Dynamika cen Bitcoina na przestrzeni ostatnich 7 dni p>

Podkreślili także, że obecna korekta zniweczyła ponad połowę niezrealizowanych zysków wspomnianej grupy inwestorów.

„Wielu posiadaczy, szczególnie tych, którzy kupili Bitcoin ponad miesiąc temu, opuszczają obecnie rynek ze stratami” – zauważyła firma.

Ze względu na zwiększoną zmienność, wolumen likwidacji lewarowanych Według Coinglass pozycje w kryptowalutach w ciągu 24 godzin przekroczyły 320 milionów dolarów. Większość z nich to pozycje długie (286 milionów dolarów).

minfin.com.ua

Exit mobile version