Site icon GEO Polityka

Indyjska giełda stała się czwartą co do wielkości na świecie pod względem kapitalizacji.

Indie po raz pierwszy wyprzedziły Hongkong pod względem kapitalizacji giełdy, osiągając na początku tego tygodnia poziom 4,33 dolara. Bloomberg o tym pisze.

► Subskrybuj kanał Telegramu „Ministerstwo Finansów”: główne wiadomości finansowe

Obecnie giełda indyjska zajmuje 4. miejsce na świecie, zaraz za Stanami Zjednoczonymi, Chinami i Japonią. Do niedawna giełda w Hongkongu znajdowała się na czwartej pozycji. Ostatnie miejsce w TOP zajmuje Francja.

Największe giełdy na świecie, stan na grudzień 2023 r./infografika Bloomberg< /i>

Według danych zebranych przez Bloomberg łączna wartość akcji notowanych na indyjskich giełdach sięgnęła 4,33 biliona dolarów, podczas gdy kapitalizacja rynkowa w Hongkongu wynosi 4,29 biliona dolarów.

Sukces rynku indyjskiego napędzany jest wzrostem liczby małych inwestorów i wysokimi zyskami przedsiębiorstw. Oprócz tego Indie konkurują z Chinami i na tle odpływu inwestorów z Niebieskiego Imperium oraz ogólnej ponurej sytuacji w chińskiej gospodarce Indie zwiększają swój kapitał.

Wcześniej Ministerstwo Finansów pisało że według prognoz Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju Indyjska gospodarka najsilniej wzrośnie w ciągu najbliższych dwóch lat. Indie są także liderem na rynku IPO.

Wzrost indyjskich akcji następuje w kontekście historycznego spadku na giełdach w Chinach i Hongkongu.

Na temat: Indyjskie blue chipy indeksy osiągnęły rekordowe poziomy

minfin.com.ua

Exit mobile version