Site icon GEO Polityka

„Klaska” w rosyjskim Władywostoku: media doniosły o pożarach w dwóch obiektach

We wtorek, 23 stycznia we Władywostoku w Rosji miały miejsce eksplozje, po których nastąpiły pożary w dwóch podstacjach elektrycznych. W wyniku „klapsów” setki domów zostało pozbawionych prądu.

12 0

Zdjęcie – ria.ru

Kanał rosyjskich niezależnych dziennikarzy ASTRA Telegram, powołując się na relacje mieszkańców Władywostoku, doniósł o eksplozjach i pożarach w dwóch podstacjach elektrycznych, publikując odpowiedni materiał filmowy, podaje NBN .

Według naocznych świadków pożar objął obiekty infrastruktury energetycznej miasta przy ulicy Nowozhilowej i w zatoce Tikhaya. W wyniku „klaśnięć” prądu pozbawionych było około 500 domów. Lokalne media jako przyczynę zdarzenia podały zwarcie w podstacjach elektrycznych, o którym rzekomo słyszało całe miasto.

Pamiętajcie, 22 stycznia rano w Doniecku i Makiejewce miały miejsce eksplozje. „Bavovna” odwiedziła obiekty energetyczne w tymczasowo okupowanych miastach. Lokalne prorosyjskie strony publiczne skarżyły się na atak dronem, oskarżając Ukrainę o przeprowadzenie ataków i pokazały materiały filmowe z pożarów.

nbnews.com.ua

Exit mobile version