Site icon GEO Polityka

Jakie jest zagrożenie atakiem Rosji na NATO: co mówi ukraiński wywiad?

Te sygnały wskazują, że Federacja Rosyjska stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa w Europie i regionie nie NATO.

RBC-Ukraina informuje o tym w komunikacie do przedstawiciela Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Andrija Jusowa podczas teletonu.

„GUR otrzymuje informacje, a To oczywiście te sygnały, jak i rozważenie włączenia międzynarodowych ekspertów. Stwierdzają one, że Federacja Rosyjska stanowi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w Europie i NATO” – informuje Jusow.

Według słowami przedstawiciela Głównego Zarządu Wywiadu, na te sygnały reaguje świat, a ukraińscy partnerzy w ramach międzynarodowej koalicji będą działać na serio.

Możliwa wojna między Rosją a granicami NATO

W ostatnich latach coraz więcej przywódców europejskich wypowiadało się na temat rosnącego zagrożenia rosyjskim atakiem na granice NATO.

Admirał Sojuszu Atlantyckiego po podwójnym posiedzeniu komitetu wojskowego w Brukseli zachęcał ludzi do przygotowań przed wojną i przedstawiał zalecenia.

Niemiecka gazeta Bild napisała, że ​​Bundeswehra przygotowuje się do hybrydowego ataku Rosji na podobną flankę Sojuszu. Wygląda na to, że konflikt zbrojny może zakończyć się w najgorszy możliwy sposób.

Naczelny dowódca Norweskich Sił Zbrojnych Eirik Kristoffersen wezwał członków NATO do zwiększenia swojego potencjału militarnego, abyście mogli są przygotowane przed wojną z Rosją.

Wydaje się, że obecny szef Departamentu Bezpieczeństwa Państwowego Litwy Darius Jauniškis stwierdził, że metoda rosyjskiego dyktatora Wołodymyra Putina to nie tylko porażka Ukrainy , ale długoterminowa konfrontacja z Zachodem.

Warunki Przeczytaj także ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanałach RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version