Site icon GEO Polityka

Bilyi Dim: Federacja Rosyjska chce większej liczby ofiar cywilnych na Ukrainie, aby „złamać testament”

Kreml koncentruje swoją uwagę na planowanych atakach na infrastrukturę cywilną i obiekty związane z przemysłem obronnym na Ukrainie, starając się uzyskać PPO ZSU. Strażacy w tajemnicy starają się zwiększyć liczbę ofiar wśród ludności cywilnej w imię demoralizacji.

Tak stwierdził koordynator ds. komunikacji strategicznej na rzecz bezpieczeństwa narodowego USA w Białym Domu Johna Kirby, donosi RBC-Ukraina, przekazując instrukcje dotyczące twojej odprawy.

Amerykański urzędnik uważał, że taka taktyka Kremla była częścią tego, co Rosja „próbowała zarobić przed rozpoczęciem miesięcy zimowych”.

„A ty sam – aby zwiększyć liczbę ofiar wśród ludności ukraińskiej, aby skorumpować jej wolę” – powiedział Kirby.

Według słów przedstawiciela Białego Domu, takie ataki Rosjan na obiektów cywilnych na Ukrainie są niepokojące i poważne sukcesy na froncie. Jednocześnie Kirby przyznaje, że rosyjskie wojsko może zintensyfikować ofensywę, gdy grunt stanie się twardy.

Dowiedziano się również, że rosyjskie wojsko wystawiało rosyjskie wojsko na próbę powtarzającymi się atakami na Ukrainę w celu rozbrojenia Ukrainy Systemy obrony powietrznej Sił Obronnych, obrona wskazująca skuteczność ochrony wiatrowej na Ukrainie.

Atak rakietowy 23 września

Najwyraźniej w nocy 23 grudnia armia rosyjska przeprowadziła atak na Ukrainę zamrożonymi rakietami, rakietami balistycznymi, samolotami i przeciwlotniczymi rakietami opancerzonymi. Pod atakiem najeźdźców zaatakowany został Kijów, Charków, Pawłograd i inne miejscowości.

Pod ciągłym ostrzałem Rosjan Sztab Generalny ZSU zgłosił 44 siły ataku powietrznego. W wyniku wprowadzenia robotów bojowych zmniejszono liczebność sił i personelu PPO: 15 rakiet X-101/X-555/X-55, 5 rakiet balistycznych „Iskander-M” i 2 ceramiczne rakiety lotnicze X-59.< /p>

Wieczorem stało się jasne, że w pobliżu Charkowa, spod gruzów o bogatej powierzchni, znaleziono ciało ósmej ofiary – była to dziewczynka. Więcej szczegółów na temat dziedzictwa dzisiejszego rosyjskiego ataku rakietowego można znaleźć w materiałach RBC-Ukraina.

Dodamy, zgodnie ze słowami prokuratora generalnego Andrija Kostina, na Ukrainie dziedzictwo dzisiejszego rosyjskiego ostrzału. wiemy już o 12 osobach, które zmarły. Najwięcej ofiar jest w obwodzie charkowskim.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version