Site icon GEO Polityka

Awdejewka bramą do Donbasu: bojownik Ukraińskich Sił Zbrojnych wymienił miasta, które będą zagrożone w przypadku jego zdobycia

Bohater Ukrainy, sierżant 110. oddzielnej brygady zmechanizowanej Igor Timoszczuk wyjaśnił, dlaczego dla żołnierzy Federacji Rosyjskiej ważne jest zajęcie Awdijówki w obwodzie donieckim. Wojskowy wymienił miasta, które w przypadku zdobycia byłyby zagrożone.

11 0

<

Zdjęcie – instagram.com/libkos

W wywiadzie dla TSN Ukrainiec Bojownik Sił Zbrojnych zacytował swojego szefa sztabu, nazywając Awdijewkę „bramą do Doniecka i Donbasu” „ Według Tymoszczuka miasto to nie pozwala siłom okupacyjnym Putina przedostać się do granic obwodu donieckiego – podaje NBN.

Sierżant wyjaśnił, że obrona Awdijewki utrudnia natarcie wojsk Federacja Rosyjska. W przypadku zdobycia osady zagrożone będą miasta Mirnograd i Pokrovsk w obwodzie donieckim.

Przypomnijmy, że Siły Zbrojne Ukrainy poinformowały, że w kierunku Awdijewki dowództwo „2. świat” trzyma ponad 40 000 najeźdźców. W ostatnim czasie najeźdźcy zaczęli coraz częściej szturmować pozycje Wojsk Obronnych na terenie miasta.

Szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Kirill Budanov mówił o stratach wojsk Putina pod Awdijówką w ostatnich tygodniach. Generał wyjaśnił, w jaki sposób Ukraińskie Siły Zbrojne skutecznie „demilitaryzują” Rosjan w tej strefie frontowej.

nbnews.com.ua

Exit mobile version