Site icon GEO Polityka

Zniszczenie dronów w obwodzie kirowogradzkim i ataki na obwód charkowski: jak minął dzień w regionach

Obwody Dniepropietrowska, Czernigowa, Nikołajewa, Doniecka, Zaporoża, Chersoniu, Dniepropietrowska, Ługańska i Sumska również zostały zaatakowane przez Rosjan.

Konsekwencje ostrzału centrum Charkowa

W Czernigowskiejdziennie – dwa ostrzały (12 eksplozji). Wróg wystrzelił moździerze w rejony Koriukowski i Nowogród-Severski. Nie było doniesień o ofiarach lokalnych ani zniszczeniach infrastruktury cywilnej. Dane do potwierdzenia.

W SumskiejW nocy Rosjanie przeprowadzili pięć ataków na tereny przygraniczne i zaludnione. Zarejestrowano 22 eksplozje moździerzy i artylerii. Ostrzał ucierpiały gminy Krasnopol, Miropol, Sves i Znob-Nowgorod. Wstępne – bez konsekwencji. Wczoraj w ciągu dnia Rosjanie przeprowadzili 24 ataki na tereny przygraniczne i zaludnione. Zarejestrowano 96 eksplozji – moździerzy, artylerii, granatników, broni strzeleckiej, w tym nalotów, wystrzelenia rakiet z helikoptera, ataków FPV drona kamikaze oraz uwolnienia FOG z UAV. Społeczności Khotinskaya, Yunakovskaya, Belopolskaya, Krasnopolskaya, Velikopisarevskaya, Esmanskaya, Shalyginskaya i Sveskaya ucierpiały z ostrzału. Towarzystwo Wielikopisarewskie: w wyniku eksplozji uszkodzona została linia zasilająca. Nie zgłoszono żadnych ofiar.

W Donieckupod ogniem raszystów: Awdiejewki, Żeleznoje, Mirnogradu, Konstantynówki, Torecka, Krasnogorowki, Kurachowa, Selidowa, Siewiernoje, Berdicza, Predtechino, Ptiche, Rai-Aleksandrowki, Zoryanoje. Uszkodzone zostały 54 budynki mieszkalne (w tym 15 apartamentowców), kopalnia Mirnogradugol, cztery ciężarówki, dwie naczepy, przyczepa, minibus, 54 samochody cywilne, samochód służbowy, dom kultury, magazyn Nova Poshta, dwa szkoły, dwa przedszkola, trzy sklepy, osiem garaży, cztery budynki gospodarcze, dom opieki, budynek szkoły nauki jazdy, dwa budynki administracyjne, myjnia samochodowa, linie energetyczne i gazociąg. W ciągu dnia w obwodzie donieckim: dwóch zabitych i czterech rannych.

W W nocy Mikołaja siły i środki obrony powietrznej zniszczyły dwa wrogie UAV typu Shahed-136/131. Wczoraj w ciągu dnia nieprzyjaciel ostrzelał artylerią wody gminy Oczaków, a w nocy przeprowadził ostrzał artyleryjski wzdłuż wybrzeża Oczakowa. Nie było żadnych obrażeń.

W ŁugańskuRosjanie nieustannie szturmują w pobliżu Makiejewki. Wieś została dotknięta nalotem, a także licznymi atakami artyleryjskimi, a także na sąsiedni Newski. W Biełogorowce odparto jeszcze sześć ataków. Wróg otworzył ukierunkowany ogień na tę osadę i na Karmazinowkę. Najeźdźcy ostrzelali las Serebryansky z samolotów. W ciągu dnia wróg przeprowadził 131 ataków (527 pocisków).

Subskrybuj nasz kanał na Telegramie

W CharkowskiejOstrzelaniu artyleryjskim i moździerzowym wroga uległo około 20 osad, w szczególności: Udy, Kozacki Lopan, Ogurtsovo, Wołczańsk, Budarki, Kolodyaznoe, Dvurechnaya, Sinkovka, Petropavlovka, Iwanówka, Berestowo. Wróg przeprowadził naloty w pobliżu osad Grafskoje, Wołczańsk, Nikołajewka, Iwanówka, Kisłowka, Tabajewka, Peschanoje, Olchowatka. Wczoraj rano najeźdźcy wystrzelili dwa KAB-y w stronę Wołczańska. Dom jest uszkodzony. Żadnych ofiar. W ciągu dnia nieprzyjaciel uderzył w Peszany. W wyniku ostrzału zginął 74-letni mężczyzna. Również wczoraj najeźdźcy ostrzeliwali Olchowatkę. Typ broni – sprzed FAB. W wyniku uderzenia ranna została 74-letnia kobieta. Ofiara została zabrana do szpitala, jej stan jest umiarkowany. Uszkodzonych zostało sześć budynków mieszkalnych, sklep i budynek przedsiębiorstwa.

W ZaporożskiejNajeźdźcy uderzyli w pokojowe społeczności w regionie: odnotowano 145 ataków na 21 osad. Rosjanie ostrzelali Robotino i Łobkowo z wielu systemów rakietowych. 56 wrogich UAV zaatakowało Nowojakowłowkę, Gulajpole, Malaję Tokmachkę, Połtawkę, Lewadnoje, Krasnoje, Wołszebnoje, Malinowkę, Nowodarowkę, Nowoandreevkę, Gulyaypolye, Belogorye i Kamenskoye. Doszło do 87 ataków artyleryjskich na terytorium Orechowa, Nowodaniłowki, Robotinoja, Lewadnego, Wołszebnego, Malaj Tokmachki, Stepnogorska, Małego Szczerbaky, Piatikhatki, Plavney i innych miast i wsi na linii frontu. Były dwa zgłoszenia o zniszczeniu budynków mieszkalnych. Żadnych ofiar.

W ChersoniuW ciągu dnia wróg przeprowadził 84 ostrzały (453 pociski) w całym regionie, z czego cztery ostrzały (25 pocisków) trafiły w Chersoń. Raszyści uderzyli na tereny 31 osiedli w regionie, placówkę oświatową i teren zakładu w Chersoniu. Wczoraj wieczorem wróg przeprowadził nalot na Nowoberysław i wieś Czerwoński Majak. Żadnych ofiar. Wróg przeprowadził także nalot na Vesely i Zmievkę. Nie było żadnych ofiar. Wśród ludności cywilnej nie było ofiar ani rannych. Jednostki obrony powietrznej zniszczyły dwa UAV typu „Shahed-131/136”.

W DniepropietrowskuWczoraj Rosjanie pobili mnie trzykrotnie ciężką artylerią w rejonie Nikopola. Zaatakowali siedem razy dronami kamikaze. Uderzyli w centrum regionalne i społeczność Mirovską. W wyniku ostrzału samego Nikopola uszkodzone zostały dwa pięciopiętrowe budynki i sześć domów prywatnych. W jednym z domów wybuchł pożar. Ekipy ratunkowe opanowały ogień. Uszkodzone zostało także przedsiębiorstwo oraz trzy budynki gospodarcze, gazociąg i linia energetyczna. Wieczorem obrona powietrzna zadziałała i zestrzeliła rakietę nad rejonem Dniepru. W nocy obrońcy nieba zniszczyli nad regionem trzy drony. „Szachedów” zestrzelono w rejonie Dniepru, gruz spadł na teren przedsiębiorstwa. Wybuchł pożar, który ugasili ratownicy. Uszkodzony budynek. Żadna krzywda. Wieczorem najeźdźcy ponownie otworzyli ogień artyleryjski w kierunku Nikopola. Nie było ofiar.

W obwodzie kirowogradzkim w nocy na terenie obwodu zniszczono „męczennika”, nie było ofiar ani zniszczeń. Informacje są wyjaśniane – głosi oświadczenie OVA z dzisiejszego ranka.

lb.ua

Exit mobile version