Site icon GEO Polityka

Zełenski spotkał się z Tuskiem: Prezydent Ukrainy zapowiedział nowy pakiet obronny dla Sił Zbrojnych Ukrainy

Prezydent Ukrainy Władimir Zełenski po zakończeniu spotkania z premierem Polski Donaldem Tuskiem zapowiedział, że Kijów otrzyma z Warszawy nową paczkę z bronią.

11 0

Zdjęcie – liga.net

Jak donosi `NBN`, głowa stanu poinformowała, że ​​X napisał na swojej stronie mikroblogu.

Mamy nowy pakiet obronny z Polski. I doceniamy taką stałą pomoc. Pojawiła się także nowa forma naszego współdziałania na rzecz większej skali pozyskiwania broni na potrzeby ukraińskie – jest to pożyczka od polskich partnerów dla Ukrainy”, zauważył Zełenski.

Prezydent dodał także, że mieli „bardzo produktywną” pracę; negocjacje dotyczące wszystkich aspektów stosunków dwustronnych między Ukrainą a Polską.

Dziś omawialiśmy z Panem Premierem możliwości przyszłej wspólnej produkcji broni. Dziękuję za wsparcie Ukrainy!” – powiedział Zełenski.

W wyniku wizyty Tuska okazało się, że Warszawa przystąpiła do deklaracji „Grupy Siedmiu”; o „gwarancjach bezpieczeństwa”; dla Ukrainy. Tym samym oba państwa rozpoczną prace nad dwustronną umową o bezpieczeństwie. Osobno Donald Tusk zapewnił, że Polska będzie wspierać szybkie wejście Ukrainy do UE. W przyszłości polski rząd powoła komisarza ds. odbudowy Ukrainy.

Przypomnijmy, że Zełenski wcześniej odpowiedział na obietnicę Trumpa szybkiego zakończenia wojny na Ukrainie.

nbnews.com.ua

Exit mobile version