Site icon GEO Polityka

Ukraina i Stany Zjednoczone przeprowadziły inspekcję broni dostarczonej przez Siły Zbrojne Ukrainy: wstępne wyniki

Twitter LinkedIn VK

Taką informację przekazała służba prasowa Ministerstwa Obrony Ukrainy, podaje URA-Inform.

Przedstawiciele Ukrainy i Stanów Zjednoczonych przeprowadzili pierwszą wspólną kontrolę broni dostarczonej przez partnerów amerykańskich.

Według departamentu służba audytu wewnętrznego Ministerstwa Obrony oraz przedstawiciele Sił Zbrojnych Ukrainy wraz z przedstawicielami wydziału współpracy obronnej Ambasady USA skontrolowali broń i mienie dostarczone przez amerykańskich partnerów w jednym z jednostki wojskowe.

Ukraińscy i amerykańscy inspektorzy sprawdzili trzy główne stanowiska, a mianowicie:

&8212; numery seryjne;

&8212; stan techniczny;

&8212; warunki prawidłowego przechowywania (bezpieczeństwo i ochrona).

Ministerstwo Obrony Narodowej odnotowało, że informacje są obecnie przetwarzane, a podczas wspólnych prac nie było żadnych uwag ze strony przedstawicieli USA. Departament obrony zapewnił także, że kontynuowane będą wspólne inspekcje dotyczące końcowego wykorzystania broni dostarczonej przez partnerów.

«Zapewnienie dostępu do miejsc składowania, otwartości i systematyczne wspólne inspekcje — to konkretne środki, które podejmujemy, aby zwiększyć przejrzystość i budować zaufanie w naszych relacjach z partnerami”, „ powiedział wiceminister obrony Jurij Dzhigir.

Przypomnijmy, że już wcześniej informowaliśmy o tym, że od kilku tygodni lub miesięcy Biały Dom mówił o ryzyku porażki Ukrainy bez pomocy USA.

Źródło informacji

Exit mobile version