Site icon GEO Polityka

Tusk zwrócił się do „neutralnych” przywódców krajów UE: polityk wypowiedział się, kto zasługuje na najciemniejsze miejsce w politycznym piekle

Szef polskiego rządu Donald Tusk ostro wypowiadał się na temat demonstracji polityki neutralności ze strony przywódców państw członkowskich UE, biorąc pod uwagę dalszą kontynuację rosyjskiej pełnej Inwazja na skalę Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

14 0

Fot. – liga .net

Według NBN odpowiednie oświadczenie Tuska padło podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy Władimirem Zełenskim w Kijowie.

Polski przywódca zwróciła się szczególnie do tych przywódców krajów UE, którzy „nie do końca rozumieją, o co toczy się walka i jaka jest stawka”.

Dziś każdy w wolnym świecie, który udaje neutralność, utrzymuje lub demonstruje równy dystans wobec Ukrainy i Rosji, zasługuje na najciemniejsze miejsce w politycznym piekle, ‚ – podkreślił Tusk.

Szef polskiego rządu po raz kolejny potwierdził wsparcie strony ukraińskiej i zasugerował, że każdy kraj w Europie w taki czy inny sposób reaguje na rosyjską agresję.

Nie jesteś sam, przynajmniej w tym sensie, że ta walka toczy się w każdym kraju europejskim — wskazał.

Przypomnijmy, że pisaliśmy już o spotkaniu Zełenskiego z Tuskiem.

nbnews.com.ua

Exit mobile version