Site icon GEO Polityka

Najważniejsze na poniedziałek 22 stycznia: bitwy pod Bachmutem i Awdiewką, ataki na Charkowoblenergo, aresztowanie Romana Grinkevicha

Bitwy pod Awdiivką, 53 starcia zbrojne, ostrzał wroga, wizyta Donalda Tuska. Jak zostanie zapamiętany 698. dzień wojny na pełną skalę?

Prezydent Władimir Zełenski rozmawiał z premierem Polski Donaldem Tuskiem.

Zełenski poinformował o tym w Telegramie. “Jest nowy polski pakiet obronny. Doceniamy taką stałą pomoc. Jest nowa forma naszego współdziałania na rzecz większej skali zakupów broni na potrzeby Ukrainy – to jest polski kredyt dla Ukrainy” – napisał.< /p>

Poinformował także, że omawiał z Premierem RP możliwość przyszłej wspólnej produkcji broni. „Dziękujemy za wsparcie Ukrainy!” – dodał Zełenski.

Jak informowaliśmy, dzisiaj Tusk przybył z wizytą do Kijowa. To pierwsza wizyta Tuska na Ukrainie od czasu nominacji.

Tymczasem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że w ciągu 24 godzin doszło do 53 starć zbrojnych.

W sumie wróg przeprowadził 2 rakiety i 41 nalotów, przeprowadził 28 ataków z wielu systemów rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione. Rosyjskie ataki terrorystyczne niestety doprowadziły do ​​ofiar śmiertelnych i obrażeń wśród cywilów. Prywatne budynki mieszkalne i inna infrastruktura cywilna zostały zniszczone i uszkodzone.

W kierunku Bachmuta Siły Obronne odparły 7 ataków w pobliżu Bogdanowki, Kleschievki i Andreevki w obwodzie donieckim, gdzie wróg bezskutecznie próbował poprawić sytuację taktyczną.< /p>

W kierunku Awdejewskim nasi obrońcy odparli 9 ataków najeźdźców w rejonie Stepnoy, Awdejewki i 5 kolejnych ataków w pobliżu Pierwomajskiego i Niewelskoje w obwodzie donieckim, gdzie wróg bezskutecznie próbował przebić się przez obronę naszych wojsk.

< p class="MsoNormal">Lotnictwo Sił Obronnych uderzyło w 8 obszarów, w których skoncentrowany był personel, broń i sprzęt wojskowy wroga.

Więcej szczegółów na temat sytuacji operacyjnej 22 stycznia o godzinie 18:00 są w naszych wiadomościach.

Rosyjska armia zaatakowała obiekt energetyczny w obwodzie charkowskim, sprzęt został zniszczony.

O tym informuje Ministerstwo Energii Ukrainy. „W wyniku ostrzału wroga doszło do pożaru w zakładzie produkcyjnym Kharkovoblenergo JSC, sprzęt został zniszczony” – czytamy w komunikacie.

Pracownicy na szczęście nie odnieśli obrażeń. W regionie nie obowiązują harmonogramy przerw w dostawie prądu.

Ponadto, według informacji firmy, w obwodzie donieckim 73 miejscowości pozostają bez prądu. W Chersoniu w wyniku ostrzału doszło do około 800 nowych przerw w dostawie prądu, łącznie bez prądu w mieście pozostaje 4,3 tys. odbiorców, w regionie 26 tys.

Obwód Peczerski Sąd w Kijowie zastosował środek zapobiegawczy dla Romana Grinkevicha, syna lwowskiego biznesmena Igora Grinkevicha. Musi przebywać w areszcie do 17 marca, ale może zostać zwolniony za kaucją w wysokości ponad 500 mln hrywien. „MsoNormal”>Przed rozpoczęciem procesu Roman Grinkevich i jego prawnik odmówili kontaktu z dziennikarzami. Grinkevich podkreślił, że jego słowa mogą zostać wykorzystane przeciwko niemu, dlatego zabierze głos dopiero po zakończeniu spotkania.

Prokurator w sprawie Grinkevicha Jarosław Gawriszczuk powiedział, że Roman Grinkiewicz, jako współorganizatorowi powierzono kierowanie firmą, wykorzystującą powiązania i przyciągającą towar do przyjęcia.

Szczegóły w aktualnościach.

Najpełniejszy obraz dnia dzisiejszego znajduje się na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że jutro będzie więcej dobrych wiadomości.

Trzymajmy się i przybliżajmy Zwycięstwo!

lb.ua

Exit mobile version