Site icon GEO Polityka

Emerytury Ukraińców: PFU powiedział, jak utrzymać i wydłużyć okres ubezpieczenia po zwolnieniu

Starsi obywatele naszego kraju mają prawo do podwyższenia wysokości swojej przyszłej emerytury, nawet w sytuacji, gdy pozostaną bez oficjalnego zatrudnienia, czyli pracodawca nie odprowadza składek na Fundusz Emerytalny Ukrainy (PFU), niezbędne do obliczenia przyszłych świadczeń.

11 0

Zdjęcie – tribun.com.ua< /p>

W związku z tym, że składki wpłacane przez potencjalnych emerytów i rencistów na zasadzie dobrowolności można liczyć bez powiązania z oficjalnym pracodawcą, pisze NBN, powołując się na wyjaśnienie zamieszczono na oficjalnym koncie Państwowego Funduszu Penitencjarnego obwodu donieckiego na Facebooku.

W szczególności zainteresowany obywatel może przez określony czas opłacać dobrowolne składki na system obowiązkowych państwowych ubezpieczeń emerytalnych niezależnie i absolutnie niezależnie od tego, czy istnieje zatrudnienie, czy oficjalne.

Dzięki temu nie tylko regularne opłacanie składek w czasie pracy będzie mogło zwiększyć statystyczne wynagrodzenie na przyszłą emeryturę, ale także potrącenia dokonywane przez obywatel według własnej decyzji.

Wcześniej nasz portal informował, że Szmygal udzielił ostatecznej odpowiedzi w sprawie prawdopodobnego opóźnienia w wypłacie emerytur i wynagrodzeń pracownikom sektora publicznego w bieżącym roku.

nbnews.com.ua

Exit mobile version