Site icon GEO Polityka

Zrównani z „obcokrajowcami”: Centralna Służba Skarbowa ujawniła nowe sposoby zmuszania Ukraińców do uzyskania paszportów Federacji Rosyjskiej

Informacja pojawiła się już wcześniej – obywatele Ukrainy, którzy nie posiadają paszportu Federacji Rosyjskiej, a zmuszeni do pozostania na terenach okupowanych, praktycznie nie mają możliwości samodzielnego zakupu paliwa niezbędnego do utrzymania ciepła w domy zimą, skazując w ten sposób „niepożądanych” obywateli na zimną śmierć, a teraz okazało się, że identyczny sposób stosują rosyjskie „władze”.

11 0

Zdjęcie – sprotyv.mod .gov.ua

O tym, że na czasowo okupowanych terytoriach naszego kraju wrogowie odmawiają Ukraińcom opieki medycznej, jeśli pacjenci nie mają rosyjskiego paszportu, pisze NBN, powołując się na materiały Centrum dla Narodowego Oporu (CNS).

Odmowę leczenia Ukraińców okupanci tłumaczą w szczególności wymogiem posiadania rosyjskiej polisy ubezpieczeniowej, którą można uzyskać dopiero po uzyskaniu paszportu państwa terrorystycznego. Oznacza to, że większość mieszkańców VOT nie ma dostępu do usług medycznych.

Jest jednak pewien wyjątek – „władze” na pewno udzielą „pierwszej pomocy” w przypadku sytuacji krytycznej .

Należy podkreślić, że administracja okupacyjna swoimi działaniami zrównała zgodnie z prawem mieszkańców BOT z „cudzoziemcami” w ich ojczyźnie.

Wcześniej pisaliśmy o tym, jak „władze” w TUM to obwód zaporoski, któremu udaje się wciągnąć emerytów w szeregi Putinowskich brygad propagandowych.

nbnews.com.ua

Exit mobile version